. مای هندزفزی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

علت و درمان خانگی و سریع زانو درد در بارداری و بعد از زایمان

شنبه 17 شهریور 1397 ساعت 17:06

زانو درد

زانو درد ,زانو درد شدید,زانو درد در جوانی,زانو درد بعد از زایمان,زانو درد به انگلیسی,زانو درد ورزش,زانو درد از علائم بارداری,زانو درد عصبی

زانو درد , زانو درد شدید , زانو درد در جوانی , زانو درد بعد از زایمان

توضیحاتی در مورد زانو درد

از لحاظ این که زانو درد ناشی از پیچ خوردگی باشد یا آرتروز، روش های مختلفی برای درمان وجود دارد. قبل از این که به درمان زانو درد خود با یک روش خانگی بپردازید باید به این نکته توجه کنید که برای درمان زانو درد متوسط تا شدید به مراقبت های پزشکی نیاز دارید. درمان بعضی زانو درد ها ممکن است به جراحی یا مداخله پزشکی نیاز داشته باشد. احتمال دارد درمان زانو درد هایی که به دلیل آرتروز شدید به وجود آمده اند به جراحی نیاز پیدا کند. همچنین اگر بعد از جراحی دردی در ناحیه زانو احساس می کنید به دکتر مراجعه کنید. با این حال اگر زانو درد شما ناشی از التهاب، آرتروز و یا آسیب جزئی باشد، می توانید روش های درمان خانگی زانو درد را امتحان کنید. اطلاعات خود را در زمینه ی درمان زانو درد بیشتر کنید. روش های مختلف و مکمل ها ممکن است در درمان درد زانوی شما موثر واقع شوند.

در این مطلب از سایت جسارت در مورد زانو درد صحبت میکنیم امیدواریم مورد توجه قرار بگیرد.

زانو درد چیست

درد زانو (به انگلیسی: Knee Pain) یک شکایت عمده در میان بسیاری از افراد جامعه است و عوامل مختلفی در ایجاد آن دخالت دارند. مفصل زانو از مفاصل بزرگ بدن است که به علت فشارهای پیوسته و زیادی که در فعالیت‌های روزمره به آن وارد می‌شود، مستعد بسیاری از آسیب‌ها است. ازطرفی بیماری‌های مختلفی این مفصل بزرگ و مهم را درگیر می‌کنند. آگاهی نسبت به عواملی که باعث درد زانو می‌شوند به ما کمک خواهد کرد تا با تشخیص سریعتر به درمانی بهتر دسترسی پیدا کنیم. درد زانو ممکن است در خود مفصل زانو یا اطراف آن باشد.

صدمات بافتی زانو

آسیب‌ها و صدمات بافتی که ممکن است باعث درد زانو شوند شامل موارد زیر است: کشیدگی عضلانی(Muscle Strain) عضله چهارسر ران عضله همسترینگ تاندون پاتلار تاندون همسترینگ عضله پوپلیتئوس تاندون پوپلیتئوس پیچ خوردگی رباط(Ligament Sprain) رباط طرفی داخلی (MCL) رباط طرفی خارجی (LCL) رباط متقاطع جلویی (ACL) رباط متقاطع پشتی (PCL) آسیب منیسک منیسک داخلی منیسک خارجی خونریزی حاد مفصل(همارتروز)

رابطه زانو درد و بیماری ها

بعضی از بیماری‌ها که باعث درد زانو می‌گردند عبارتنداز: نرمی غضروف کشکک یا کندرومالاسی کشکک آرتروز زانو کیست بیکر کیست منیسک منیسک دیسکی شکل آرتریت روماتویید زانو آرتریت چرکی استئوکندریت دیسکان تومورها اسپوندیلیت آنکیلوزان سندرم رایتر آرتریت هموفیلیک آرتریت نقرسی آرتریت سلی استئومیلیت بیماری ازگود اشلاتر بیماری لارسن جانسون

عوامل التهابی زانو درد

عوامل التهابی درد زانو شامل: التهاب بورس‌ها (بورسیت) بورسیت جلوی کشککی (شایع‌ترین بورسی که در زانو درگیر می‌شود) بورسیت عقب تاندون کشککی بورسیت جلوی تاندون کشککی بورسیت عضله نیمه غشایی (سمی ممبرانوسوس) التهاب تاندون ها (تاندونیت) تاندونیت پاتلا (زانوی پرشگران) تاندونیت همسترینگ تاندونیت پوپلیتئوس سینویت زانو

زانو درد و ورزش ذهنی

تای چی یک ورزش ذهنی باستانی چینی برای بدن است که موجب بهبود تعادل و انعطاف بدن می شود. در یک مطالعه که در زمینه ی آرتروز و رماتیسم انجام شده مشخص شده است که تمرین تای چی برای درمان آرتروز بسیار مفید است. این ورزش علی رغم کاهش درد باعث انعطاف پذیری بیشتر بدن می شود. همچنین تاثیر ذهنی این ورزش به مقابله با درد مزمن کمک می کند.

زانو درد و کمپرس گرم و سرد

استفاده از کمپرس گرم به هنگام استراحت می تواند از سفت شدن مفصل جلوگیری کند. بستن یخ دور زانو هم می تواند درد و تورم را کاهش دهد. به طور متناوب از کمپرس گرم و سرد استفاده کنید. در طول 24 ساعت اول پس از آسیب بیش تر از کمپرس سرد استفاده کنید.

مفاصل زانو و جراحت

مفاصل زانو شایع‌ترین محل جراحت در بدن است. شیوع آسیب و جراحت زانوها تعجب‌آور نیست. زیرا به عنوان مثال، وقتی که شما به سادگی از پله‌ها بالا می‌روید، فشار در سراسر مفاصل زانوی شما چهار برابر وزن بدن شماست. ورزش یکی از راه های درمان زانو درد و تقویت زانو می باشد؛ حتی اگر دچار آسیب شده‌اید، ورزش های مناسب زانو و تمرینات تقویت عضلات اطراف مفاصل زانو (عضلات چهار سر (جلوی ران ) ، همسترینگ (پشت ران)، ابدکتور (خارج ران) و ادکتور (داخل ران) کمک خواهد کرد که زانوی شما قوی‌تر و کمتر مستعد آسیب گردد. تمرینات ورزشی و حرکات اصلاحی زانو ، مفاصل شما را از خشک شدن مصون نگه می‌دارد، قدرت و حمایت لازم را فراهم می‌کند، حرکات مفاصل را آسان‌ترکرده و موجب کاهش درد آن‌ها و پیشگیری از آسیب زانو می‌شود .

بیشتر بخوایند :

سه نما


لب های شیرین

دوشنبه 12 شهریور 1397 ساعت 20:06


علت لبها

کارشناسان هنوز در مورد علل بروز لب های اسکلت نامعلومند. با این حال، موارد زیر می تواند خطر ابتلا به کمبودهای کودک شما را افزایش دهد: استفاده از داروهای خاص در حین بارداری، مصرف الکل و مواد مخدر در دوران بارداری، سیگار کشیدن یا در معرض دود سیگار (به عنوان مثال، سیگار کشیدن یک همسر). هنگامی که بارداری در معرض تابش قرار می گیرد عفونت در دوران بارداری، سابقه خانوادگی در خانواده والدین وجود دارد، به خاطر داشته باشید که تلاش برای حفظ سلامتی فرد باردار قبل و در دوران بارداری می تواند نقش مهمی در سلامت نوزاد ایفا کند. بهتر است یک آزمایش ژنتیکی قبل از بارداری داشته باشید. یک آزمایش ژنتیکی می تواند احتمال ابتلای کودک شما به یک گونه را تعیین کند.
لب های شیرین

1 هر دو لب و کما تقسیم می شوند. بیش از نیمی از اسلات این نوع هستند. این نوع شکاف در پسران رایج است. حدود 13 درصد از افراد مبتلا به این نوع غده دارای اختلالات مادرزادی هستند. 2 فقط یک شکاف دارد یک سوم از اسلات این نوع هستند و بیشتر احتمال دارد که در دختران دیده شود. 3 تنها لب های تقسیم شده دارد. حدود یک پنجم از مردم با شکاف درگیر هستند
علل و علل لیپوساکشن

پارگی یا جداسازی لب بالا یا دهان دهان، عارضه ای است که در مراحل اولیه شکل گیری و رشد کودک در مرحله جنینی اتفاق می افتد. در طول توسعه زودهنگام جنین، برخی از شکم فوقانی و دهان آن نمیتوانند به درستی شکل بگیرند، که منجر به ضایعه مادرزادی در شکاف لب یا شکاف شکم میشود. روش برای ترمیم لوب شکم و شکاف شکم یک نوع جراحی است که برای اصلاح شکل غیر طبیعی و غیر طبیعی لب و کف دست کودک استفاده می شود و هدف این است که عملکرد این اعضا را بازیابی و جهت ظاهر شدن آنها را اصلاح کنیم برای حل مشکلات زیبایی. اکثر موارد شکاف لب و کام را می توان با عمل جراحی پلاستیک پیشرفته و تخصصی درمان کرد و می تواند توانایی خوردن، صحبت کردن، شنیدن و تنفس طبیعی را به وجود آورد و اجازه می دهد ظاهر و عملکرد این اجزای نوزاد را در نظر بگیریم. .
معرفی لب شکر

شکاف شکم یکی از شایع ترین نقص مادرزادی در انسان است. در بیضه شکاف شکم، همراه با لب شکاف، شیوع آن معادل یک در هر 700 تا 1000 تولد است. لب شکاف کامل به سوراخ بینی گسترش می یابد و بر استخوان آلوئولار تأثیر می گذارد و بر تعداد دندان تاثیر می گذارد. گاهی اوقات جوانه های دندانی یا دندان های اضافی وجود دارد.
درمان لیپید انسداد

شکاف لب و کام یکی از شایع ترین نقص دهان است که توسط محققان در نظر گرفته شده است. درمان شکاف لب با یا بدون شکاف شکم نیاز به عمل جراحی متعدد، گفتار درمانی و درمان ارتودنسی و دندان، به خصوص در اوایل 18 سال زندگی است. ارائه اطلاعات به والدین این کودکان و انجام درمان های دندانپزشکی می تواند در بهبود وضعیت بسیار موثر باشد. دندانپزشکی کودکان، متخصصان ارتودنسی و جراحان فک و صورت به طور مستقیم مسئول مراقبت های دندان پزشکی و فک و صورت در این بیماران می باشند. بین تعداد و شدت مشکلات دندانی با نوع و شدت شکاف همبستگی قوی وجود دارد. مراقبت از دندان های پیشگیرانه نیز مهم است زیرا اگزما دندان مصنوعی کودک، به خصوص در ناحیه شکاف، اساس درمان ارتودنسی و جراحی بعدی است.

التهاب کولون یا اختصارات IBD

جمعه 9 شهریور 1397 ساعت 23:40

التهاب کولون یا اختصارات IBD


واژه "بیماری التهابی روده" (IBD) یک بیماری التهابی روده (IBD) است که بر روی روده تاثیر می گذارد. شایع است که التهاب روده نوعی از بیماری های خودایمنی است، اما تحقیقات نشان می دهد که التهاب مزمن روده ممکن است به علت حمله به سیستم ایمنی بدن خود، اما به دلیل حمله به ویروس ها و باکتری های بی ضرر و یا مواد غذایی در روده ها التهاب و آسیب روده بعدی.التهاب روده بزرگکولیت اولسراتیو (UC) و بیماری کرون دو بیماری جدی از بیماری التهابی روده، التهاب روده است. کولیت زخمی محدود به عقبگرد یا روده بزرگ است. اما بیماری کرون می تواند هر بخشی از دستگاه گوارش را از دهان تا انتهای آن وارد کند، هرچند که معمولا شامل پایان روده کوچک، روده بزرگ یا هر دو می شود. اگر IBD دارید، می دانید که این بیماری معمولا با شدت و ضعف دوره ای همراه است. وقتی التهاب شدید، بیماری فعال است و علائم ظاهر می شود. وقتی التهاب ملایم یا التهاب ایجاد می شود، فرد علائم ندارد و گفته می شود که این بیماری خاموش بوده است.علت التهاب روده بزرگ

Image result for ‫التهاب روده‬‎


التهاب روده نامشخص است. برخی از عوامل یا ترکیبی از آنها (باکتری ها، ویروس ها، آنتی بادی ها) سیستم ایمنی را فعال می کنند تا یک واکنش التهابی در سیستم گوارش ایجاد شود. تحقیقات اخیر ترکیبی از عوامل مانند ارث، ژن ها و / یا عوامل محیطی را در شروع التهاب روده موثر است. همچنین ممکن است که بافت بدن خود باعث این واکنش خودکارآمدی شود. علت هر کدام از علل التهاب روده، واکنش های التهابی غیر کنترل شده ادامه می یابد و به دیواره روده آسیب می رساند؛ این بیماری باعث اسهال و درد شکم می شود.مشکلات التهاب روده بزرگالتهاب روده می تواند به مشکلات جدی سلامت روده منجر شود: خونریزی فراوان از زخم های روده؛ سوراخ شدن یا پارگی روده؛ انسداد روده و روده ای که در بیماری کرون دیده می شود؛ فیستول (کانال) خروجی غیر طبیعی) و بیماری های اطراف آن (بیماری هایی که بر بافت اطراف آنزیم تاثیر می گذارد)؛ این در بیماری کرون بیشتر از کولیت زخمی است. یک روده وریدی سمی (مگاکولون سمی) است که با انقباض بیش از حد روده مشخص می شود که می تواند زندگی فرد را تهدید کند. این بیماری در کولیت زخمی شایع تر از بیماری کرون است. سوء تغذیه بیماری روده التهابی، به ویژه کولیت اولسراتیو، خطر ابتلا به سرطان روده بزرگ را افزایش می دهد. IBD همچنین می تواند بر سایر اعضای بدن تأثیر بگذارد. برای مثال، فرد مبتلا به بیماری التهابی روده ممکن است التهاب مفصلی (آرتریت)، مشکلات پوستی، التهاب چشم، اختلالات کلیوی و کبدی یا از دست دادن بافت استخوانی داشته باشد. مشکلات دشوار، چشم و پوست اغلب در کنار یکدیگر رخ می دهد.