. مای هندزفزی
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

گل گاوزبان و فشار خون

یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 21:45

رابطه و خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا در چیست

گل گاوزبان و فشار خون,گل گاوزبان و فشار خون بالا,خواص گل گاوزبان و فشار خون,رابطه گل گاوزبان و فشار خون,گل گاو زبان فشار خون را,گل گاوزبان کاهش فشار خون,خواص گل گاو زبان فشار خون,گل گاوزبان و کاهش فشار خون,گل گاو زبان افزایش فشار خون,گل گاو زبان فشار خون بالا,خواص گل گاوزبان فشار خون,خواص گل گاو زبان برای فشار خون,خواص گل گاوزبان در فشار خون,خواص گل گاو زبان بر فشار خون,رابطه گل گاوزبان با فشار خون,گل گاوزبان فشار خون را بالا میبرد,آیا گل گاو زبان فشار خون را بالا می برد,خواص گل گاو زبان و فشار خون,گل گاو زبان باعث افزایش فشار خون میشود

در این مطلب از سایت جسارت به رابطه و خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا در چیست در قسمت مواد غذایی و تغذیه می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار بگیرد.گل گاوزبان یک گیاه علفی به طول 70 – 40 سانتی‌متر است. این گیاه در مزارع و گاهی زمین‌های بایر می‌روید. منشأ اولیه آن دمشق بوده است.از تجزیه شیمیایی گیاه گل گاوزبان مهم‌ترین ماده‌ای که به دست می‌آید نیترات دو پتاس می‌باشد و بیشتر خواص آن مربوط به این ماده است.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان گیاهی با خواص بسیار و خوش طعم که بسیاری از خانواده ها از آن استفاده می کنند، به روش های مختلف می توان گل گاوزبان را میل کرد ولی دم کردن آن مرسوم است

گل گاوزبان و فشار خون

در واقع یکی از عجایب سلسله کوه های البرز که قله عظیمی چون دماوند دارد، پرورش چندین نوع گیاه دارویی است که اثر درمانی زیادی دارند و منحصراً در دامنه های این کوه به عمل می آیند و در کوه های دیگر اثری از آنها نیست. چندوقت  پیش جراید ایران از یکی از این گیاهان سخن گفته و اثرات سحرآمیز آن را بیان داشتند و نوشتند که کارشناسان خارجی بذر این گیاه را به کشورهای دیگر برده اند، ولی با کوشش فراوان نتوانسته اند آن را به عمل آورند،زیرا این گیاه فقط در زادگاه اولیه خود سبز می گردد.

گل گاوزبان ، خواص گل گاوزبان , گل گاوزبان زایمان و بارداری , گل گاوزبان و فشار خون

گل گاو زبان

گل گاو زبان گیاهی طبی است که تقریباً تمامی اجزاء آن ، اعم از گل ها و برگ ها و دانه های آن به عنوان دارو استفاده می شود. همچنین دانه های این گیاه را برای تهیه روغن مورد استفاده قرار می دهند.گل گاوزبان دارای طبیعت گرم و اثر نشاط‌آور، مقوی تمام بدن و آرامش‌بخش است.در معالجه تب‌های دانه‌ای مانند سرخک، آبله‌مرغان مصرف دم کرده آن با لیموعمانی اثر شفابخشی دارد. این دم کرده در درمان دردهای ناشی از سنگ کلیه و دفع سنگ مثانه نیز بسیار مفید است. اگر دچار آلرژی‌های فصلی می‌باشید توصیه به مصرف دم کرده گل گاوزبان است. دم کرده گل گاوزبان برای درمان جوش‌های دهان، آفت دهانی بسیار نافذ است.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

یکی از عجایب سلسله کوه های البرز که قله عظیمی چون دماوند دارد، پرورش چندین نوع گیاه دارویی است که اثر درمانی زیادی دارند و منحصراً در دامنه های این کوه به عمل می آیند و در کوه های دیگر اثری از آنها نیست. چندی پیش جراید ایران از یکی از این گیاهان سخن گفته و اثرات سحرآمیز آن را بیان داشتند و نوشتند که کارشناسان خارجی بذر این گیاه را به کشورهای دیگر برده اند، ولی با کوشش فراوان نتوانسته اند آن را به عمل آورند، زیرا این گیاه فقط در زادگاه اولیه خود سبز می شود.

خواص گل گاوزبان و فشار خون

خواص درمانی گل گاو زبان\

برای گل گاو زبان، فواید زیادی نام برده‌اند، مهم‌ترین آن‌ها که به اثبات رسیده و تقریباً تمامی اطبا از گذشته تا حال بر آن توافق دارند؛ عبارت است از:

1- تقویت‌کننده اعصاب و روان و حواس پنجگانه، و نشاط‌آور است.

2-گل گاو زبان و برگ های تصفیه کننده خون است.

3- آرام کننده اعصاب است.
4- عرق آور است.
5- ادرار آور است.
6- گل گاو زبان کلیه ها را تقویت می کند.
7- سرماخوردگی را برطرف می کند.
8- برگ تازه گل گاو زبان برای درمان جوش‌های چرکین دهان اطفال، برفک، سستی بیخ دندان و رفع حرارت دهان موثر است.
9- عرق گل‌گاوزبان برای امراض سوداوی، وسواس و خفقان مفید است.
10- گل گاو زبان دارای منیزیم بوده و از سرطان پیشگیری می‌کند.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

هر چند در کتب قدیم به گل گاوزبان ” لسان الثور” می گویند، ولی در واقع نام دیگری ندارد. اسم فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، ترکی و غیره هم ندارد، چون در هیچ نقطه ای از زمین جز دامنه کوه های البرز به عمل نمی آید و با گیاه دیگری که در آذربایجان و شهرهای دیگر ایران و کشورهای دیگر می روید و به غلط به گاوزبان مشهور شده است، نسبتی ندارد. برای اینکه این اشتباه که حدود چند قرن است پزشکان و دارو سازان را گمراه کرده است، از بین برود این را “گل گاوزبان” و دیگری را گیاه گاوزبان بنامید. این دو گیاه متفاوت هستند، تنها گل هایشان کمی به هم شبیه است، هیچگونه خواص مشترکی ندارند و از نظر منافع طبی با هم متضاد می باشند. گل های گل گاوزبان درشت تر از گل های گیاه گاوزبان است.

تاثیر گل گاوزبان و فشار خون

11- در درمان اختلال حواس کاربرد فراوانی دارد.
12- گل گاو زبان شکم را نرم و کیسه صفرا را باز می‌کند، اَخلاط سوخته سوداوی را از معده خارج و عوارض آن را از بین می‌برد.
13- در تنظیم اختلالات ادراری و تعریق، موثر است.

14- گل گاو زبان در درمان برونشیت موثر است.
15- بی اختیاری دفع ادرار را درمان می کند.
16- التهاب و ورم کلیه را درمان می کند.
17- گل گاو زبان در درمان بیماری سرخک و مخملک مفید است.
18- ضماد برگ های گاو زبان برای رفع ورم موثر است.
19- برگهای گاوز بان را بپزید و مانند اسفناج از آن استفاده کنید.
20- برگهای تازه گل گاو زبان دارای مقدر زیادی ویتامین C می باشد و در بعضی از کشورها آنرا داخل سالاد می ریزند.  

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان در ایران، و گیاه گاوزبان در اروپا و امریکا شهرت زیادی دارند. پزشکان سنتی ایران در معالجه بسیاری از امراض از گل گاوزبان استفاده می کردند و نتیجه می گرفتند. پزشکان جدید هم خواص گل گاوزبان را می دانستند و برای دسته ای دیگر از امراض تجویز می نمودند و چون عطاران فرقی بین گل گاوزبان و گیاه گاوزبان قایل نبودند، آنها را به جای هم می دادند، و به همین جهت معالجه آنها نتیجه نمی داد و محققین از اینکه خواص و منافع این گیاه از بین رفته است در تعجب بودند.

رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاو زبان در درمان برونشیت موثر است

دم‌کرده گل گاوزبان، دمنوشی برای سرماخوردگی

گاهی اوقات سرفه‌های فصل سرما را هیچ قرص و شربتی درمان نمی‌کند اما تجویز یک جوشانده سنتی مانند گل گاوزبان به صورت مرهمی قوی عمل خواهد کرد.

 دم‌کرده گل گاوزبان را به همراه کمی لیمو عمانی، یک دمنوش مناسب برای مقابله با سرماخوردگی است. این دمنوش به شرط ترش نبودن به خصوص در ابتدای شروع علائم سرماخوردگی، یک نوشیدنی مناسب برای بهبود حال بیمار است.

گل گاوزبان در درمان سرفه‌های مزمن، وقفه‌های تنفسی و آسم‌های خفیف نیز موثر است. در درمان سرفه‌های خشک می‌توان گیاه گل گاوزبان را با بابونه، سنبل‌الطیب، شقایق مخلوط نموده و دم کرده حاصل از این چند گیاه را روزی 3-2 بار بنوشید.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

یکی از مترجمین، تمام فواید گیاه گاوزبان راترجمه کرده و به گل گاوزبان نسبت داده، سپس پرسیده است: چرا ایرانیان فقط از گل گاوزبان استفاده می کنند؟… به برگ و سرشاخه های آن توجهی ندارند، در جواب ایشان باید بگوییم که گل گاوزبان، فقط گلش فواید طبی دارد، زیرا گیاهی که فرنگی ها به او بوراش می گویند گل گاوزبان نیست.

گل گاوزبان و فشار خون بالا

فواید گل گاو زبان برای پوست ، مو و ناخن
 جوشانده گل گاو زبان برای بهبود وضعیت مو، ناخن و پوست تاثیر فراوانی دارد.

عُصاره برگ گل گاوزبان به عنوان ترکیبی نرم کننده برای پوست خشک و برطرف نمودن خارش های پوستی به کار می رود.

افشره برگ گل گاوزبان را می توان با مقدار مساوی آب رقیق نمود و برای خشکی و یا خارش پوست و همینطور جوش های عصبی روی پوست مالید.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

صاحب کتاب تحفه در شرح گاوزبان چنین می نویسد: گل گاوزبان لاجوردی و شبیه گل انار بوده و تخم آن مستدیر( حلقوی شکل ) و لعابی است و در کوه های دارالمرز(البرز) بسیار زیاد یافت می شود. گیاه دیگری که در اصفهان و بعضی از بلاد، گاوزبان می دانند “مرماخوز” است که گل آن لاجوردی و کوچک و مدور است. (“مر” نام قبیله ای از ساکنان شمال افریقاست که بذر چند گیاه دارویی را که یکی از آنها گیاه گاو زبان است به اسپانیا برده و در آنجا پرورش داد و استعمال آنها را در طب معمول داشته اند. این گیاهان به اسامی مختلف مرماتوس، مرماهوس، مرمازا در کتب طبی قدیم وارد شده و خواص آنها تحقیق گردیده است.) بعد از جنگ های صلیبی گیاه گاوزبان را از اسپانیا به اروپا آوردند و در آنجا کاشتند و چون در کتاب قانون ابو علی سینا از گل گاوزبان زیاد تعریف شده بود و این کتاب نیز در مورد قبول و استناد استادان پزشکی اروپا بود، به همین جهت مورد توجه واقع گردید، ولی متاسفانه گیاه گاوزبان هیچ یک از خواص گل گاوزبان اصلی را نداشته و در عوض منافع دیگری داشت که کم کم محققین اروپایی به آن پی بردند. از جمله معلوم شد که سرشاخه، گل و برگ این گیاه دارای مقداری شوره بوده، عرق وادرار را زیاد می کند. در صورتی که در کتب طبی ایرانیان که در دانشگاه های اروپا تدریس می شد، چنین خواصی را به او نسبت نداده بودند.

تاثیر گل گاوزبان و فشار خون بالا

مصرف گل گاو زبان در بارداری، شیردهی و در کودکان
 زنان باردار بایستی از مصرف گل گاو زبان در ایام حاملگی خودداری نمایند.چرا که به علت داشتن آلکالوئیدها ممکن است باعث آسیب به جنین شود.

بسیاری تصور می کنند مصرف داروهای گیاهی برخلاف داروهای شیمیایی کاملاً بی ضرر و بدون عوارض است؛ در حالی که امروزه ثابت شده عوارض داروهای گیاهی دست کمی از داروهای شیمیایی ندارد. این مسئله به خصوص در دوران بارداری اهمیت بیشتری دارد و زنان حامله بایستی از هرگونه مصرف خودسرانه انواع جوشانده ها یا دم کرده های گیاهی در بارداری خودداری کنند.

همچنین گل گاوزبان به علت داشتن آلکالوئید برای زنان شیرده و کودکان نیز مضر است، مصرف بیش از پنج روز متوالی این گیاه ممکن است باعث عادت ماهانه در زنان شود؛ بنابراین پس از پنج روز استفاده از آن در صورت نیاز، سه روز فاصله انداخته، سپس دوباره مصرف کنید.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان (Echium) گیاهی است خودرو که اغلب در دامنه کوه های البرز می روید و در حال حاضر نیز به شکل صنعتی کشت می شود. این گیاه دارای گونه های زیادی است و به دلیل خواص دارویی فراوان و گل های زیبا، بسیاری از خانواده ها آن را در باغچه هایشان می کارند. برگ ها و گل ها بخش های مصرفی این گیاه را تشکیل می دهند.

خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا

مراقب باشید: گل گاوزبان فشارخون را بالا می‌برد
داروهای گیاهی مانند داروهای شیمیایی دارای عوارض هستند، به طور مثال گل گاوزبان فشارخون را افزایش می دهد و نباید مبتلایان فشارخون از آن استفاده کنند. اگر مبتلایان به فشارخون می خواهند گل گاوزبان مصرف کنند باید از مصلح آن یعنی لیمو هم استفاده کنند.  مصلح به ماده غذایی یا گیاه دارویی اطلاق می‌شود که عوارض گیاهان دارویی را از بین می‌برد و آن را تعدیل می‌کند. همان طور که می‌دانید به اغلب مبتلایان به فشارخون که دچار ناراحتی اعصاب می‌شوند توصیه می‌شود گل گاوزبان مصرف کنند درحالی‌که این بیماران با خوردن آن دچار عوارض می‌شوند. پس داروهای گیاهی حتماً باید از سوی متخصصان مربوطه تجویز شوند.

گل گاوزبان به علت داشتن آلکالوئید برای زنان حامله و شیرده مضر است.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان، فقط گلش فواید طبی دارد، گل گاوزبان لاجوردی و شبیه گل انار بوده و تخم آن مستدیر( حلقوی شکل ) و لعابی است و در کوه های البرز بسیار زیاد یافت می شود.

رابطه گل گاوزبان و فشار خون بالا

مصرف بیش از 5 روز مداوم این گیاه ممکن است باعث عادت شود؛ بنابراین پس از 5 روز استفاده از آن در صورت نیاز، 3 روز فاصله انداخته و سپس دوباره مصرف کنید.

نکته‌ی دیگری که باید متذکر شد این است که معمولاً با گل گاوزبان، سنبل‌الطیب نیز مصرف می‌شود باید بدانید که مصرف زیاد سنبل‌الطیب، در کنار خاصیت آرام بخشی، می‌تواند باعث مسمومیت شود. مقدار زیاد این داروی گیاهی، علائمی مثل خستگی، احساس سبکی سر، گشاد شدن مردمک چشم و مسمومیت کبدی به دنبال دارد و مصرف آن همراه با داروهای سیستم عصبی مرکزی مثل ضد افسردگی‌ها، ضد اضطراب‌ها، آرام‌بخش‌ها، خواب‌آورها و آنتی‌هیستامین‌ها می‌تواند بسیار خطرناک باشد.  

رگهای تازه گل گاو زبان دارای مقدر زیادی ویتامین C می باشد

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان به دلیل دارا بودن مقادیر چشمگیر پتاسیم و کلسیم بسیار ادرارآور بوده و با تحریک بدن، تبادلات سلولی را تنظیم و سیستم اعصاب را آرام و برای درمان ناراحتی های اعصاب به کار می رود.

خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا

    طرز تهیه دم‌کرده گل گاوزبان و لیموعمانی
 
مواد لازم:
گل گاوزبان: 3 قاشق غذاخوری
لیموعمانی : 2 عدد
عسل : 2 قاشق مرباخوری در هر لیوان
آب جوش : 4 لیوان

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

جوشانده و دم کرده این گیاه حواس پنجگانه را تقویت کرده و بسیار نشاط آور، بازکننده رنگ رخسار، کاهنده غم و اندوه و ضد وحشت و اضطراب است و می تواند حواس پرتی را رفع و تنگی نفس ناشی از آشفتگی ذهنی را بهبود بخشد.

گل گاوزبان چه تاثیری بر فشار خون دارد

طرز تهیه:

لیموعمانی‌ها را سوراخ کرده و یا از وسط نصف کنید به همراه گل گاوزبان و آب جوش در قوری چینی بریزید و اجازه دهید روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه دم بکشد. سپس دم کرده را در یک لیوان و یا فنجان بزرگ بریزید عسل را بیفزایید و هم بزنید تا کاملا حل شود. حال به آرامی میل کنید. 

رابطه و خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا در چیست

گل گاوزبان و فشار خون

یکشنبه 24 دی 1396 ساعت 11:36

رابطه و خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا در چیست

در این مطلب از سایت جسارت به رابطه و خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا در چیست در قسمت مواد غذایی و تغذیه می پردازیم.امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار بگیرد.گل گاوزبان یک گیاه علفی به طول 70 – 40 سانتی‌متر است. این گیاه در مزارع و گاهی زمین‌های بایر می‌روید. منشأ اولیه آن دمشق بوده است.از تجزیه شیمیایی گیاه گل گاوزبان مهم‌ترین ماده‌ای که به دست می‌آید نیترات دو پتاس می‌باشد و بیشتر خواص آن مربوط به این ماده است.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان گیاهی با خواص بسیار و خوش طعم که بسیاری از خانواده ها از آن استفاده می کنند، به روش های مختلف می توان گل گاوزبان را میل کرد ولی دم کردن آن مرسوم است

گل گاوزبان و فشار خون

در واقع یکی از عجایب سلسله کوه های البرز که قله عظیمی چون دماوند دارد، پرورش چندین نوع گیاه دارویی است که اثر درمانی زیادی دارند و منحصراً در دامنه های این کوه به عمل می آیند و در کوه های دیگر اثری از آنها نیست. چندوقت  پیش جراید ایران از یکی از این گیاهان سخن گفته و اثرات سحرآمیز آن را بیان داشتند و نوشتند که کارشناسان خارجی بذر این گیاه را به کشورهای دیگر برده اند، ولی با کوشش فراوان نتوانسته اند آن را به عمل آورند،زیرا این گیاه فقط در زادگاه اولیه خود سبز می گردد.

گل گاوزبان ، خواص گل گاوزبان , گل گاوزبان زایمان و بارداری , گل گاوزبان و فشار خون

گل گاو زبان

گل گاو زبان گیاهی طبی است که تقریباً تمامی اجزاء آن ، اعم از گل ها و برگ ها و دانه های آن به عنوان دارو استفاده می شود. همچنین دانه های این گیاه را برای تهیه روغن مورد استفاده قرار می دهند.گل گاوزبان دارای طبیعت گرم و اثر نشاط‌آور، مقوی تمام بدن و آرامش‌بخش است.در معالجه تب‌های دانه‌ای مانند سرخک، آبله‌مرغان مصرف دم کرده آن با لیموعمانی اثر شفابخشی دارد. این دم کرده در درمان دردهای ناشی از سنگ کلیه و دفع سنگ مثانه نیز بسیار مفید است. اگر دچار آلرژی‌های فصلی می‌باشید توصیه به مصرف دم کرده گل گاوزبان است. دم کرده گل گاوزبان برای درمان جوش‌های دهان، آفت دهانی بسیار نافذ است.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

یکی از عجایب سلسله کوه های البرز که قله عظیمی چون دماوند دارد، پرورش چندین نوع گیاه دارویی است که اثر درمانی زیادی دارند و منحصراً در دامنه های این کوه به عمل می آیند و در کوه های دیگر اثری از آنها نیست. چندی پیش جراید ایران از یکی از این گیاهان سخن گفته و اثرات سحرآمیز آن را بیان داشتند و نوشتند که کارشناسان خارجی بذر این گیاه را به کشورهای دیگر برده اند، ولی با کوشش فراوان نتوانسته اند آن را به عمل آورند، زیرا این گیاه فقط در زادگاه اولیه خود سبز می شود.

خواص گل گاوزبان و فشار خون

خواص درمانی گل گاو زبان\

برای گل گاو زبان، فواید زیادی نام برده‌اند، مهم‌ترین آن‌ها که به اثبات رسیده و تقریباً تمامی اطبا از گذشته تا حال بر آن توافق دارند؛ عبارت است از:

1- تقویت‌کننده اعصاب و روان و حواس پنجگانه، و نشاط‌آور است.

2-گل گاو زبان و برگ های تصفیه کننده خون است.

3- آرام کننده اعصاب است.
4- عرق آور است.
5- ادرار آور است.
6- گل گاو زبان کلیه ها را تقویت می کند.
7- سرماخوردگی را برطرف می کند.
8- برگ تازه گل گاو زبان برای درمان جوش‌های چرکین دهان اطفال، برفک، سستی بیخ دندان و رفع حرارت دهان موثر است.
9- عرق گل‌گاوزبان برای امراض سوداوی، وسواس و خفقان مفید است.
10- گل گاو زبان دارای منیزیم بوده و از سرطان پیشگیری می‌کند.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

هر چند در کتب قدیم به گل گاوزبان ” لسان الثور” می گویند، ولی در واقع نام دیگری ندارد. اسم فرانسوی، انگلیسی، آلمانی، ترکی و غیره هم ندارد، چون در هیچ نقطه ای از زمین جز دامنه کوه های البرز به عمل نمی آید و با گیاه دیگری که در آذربایجان و شهرهای دیگر ایران و کشورهای دیگر می روید و به غلط به گاوزبان مشهور شده است، نسبتی ندارد. برای اینکه این اشتباه که حدود چند قرن است پزشکان و دارو سازان را گمراه کرده است، از بین برود این را “گل گاوزبان” و دیگری را گیاه گاوزبان بنامید. این دو گیاه متفاوت هستند، تنها گل هایشان کمی به هم شبیه است، هیچگونه خواص مشترکی ندارند و از نظر منافع طبی با هم متضاد می باشند. گل های گل گاوزبان درشت تر از گل های گیاه گاوزبان است.

تاثیر گل گاوزبان و فشار خون

11- در درمان اختلال حواس کاربرد فراوانی دارد.
12- گل گاو زبان شکم را نرم و کیسه صفرا را باز می‌کند، اَخلاط سوخته سوداوی را از معده خارج و عوارض آن را از بین می‌برد.
13- در تنظیم اختلالات ادراری و تعریق، موثر است.

14- گل گاو زبان در درمان برونشیت موثر است.
15- بی اختیاری دفع ادرار را درمان می کند.
16- التهاب و ورم کلیه را درمان می کند.
17- گل گاو زبان در درمان بیماری سرخک و مخملک مفید است.
18- ضماد برگ های گاو زبان برای رفع ورم موثر است.
19- برگهای گاوز بان را بپزید و مانند اسفناج از آن استفاده کنید.
20- برگهای تازه گل گاو زبان دارای مقدر زیادی ویتامین C می باشد و در بعضی از کشورها آنرا داخل سالاد می ریزند.  

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان در ایران، و گیاه گاوزبان در اروپا و امریکا شهرت زیادی دارند. پزشکان سنتی ایران در معالجه بسیاری از امراض از گل گاوزبان استفاده می کردند و نتیجه می گرفتند. پزشکان جدید هم خواص گل گاوزبان را می دانستند و برای دسته ای دیگر از امراض تجویز می نمودند و چون عطاران فرقی بین گل گاوزبان و گیاه گاوزبان قایل نبودند، آنها را به جای هم می دادند، و به همین جهت معالجه آنها نتیجه نمی داد و محققین از اینکه خواص و منافع این گیاه از بین رفته است در تعجب بودند.

رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاو زبان در درمان برونشیت موثر است

دم‌کرده گل گاوزبان، دمنوشی برای سرماخوردگی

گاهی اوقات سرفه‌های فصل سرما را هیچ قرص و شربتی درمان نمی‌کند اما تجویز یک جوشانده سنتی مانند گل گاوزبان به صورت مرهمی قوی عمل خواهد کرد.

 دم‌کرده گل گاوزبان را به همراه کمی لیمو عمانی، یک دمنوش مناسب برای مقابله با سرماخوردگی است. این دمنوش به شرط ترش نبودن به خصوص در ابتدای شروع علائم سرماخوردگی، یک نوشیدنی مناسب برای بهبود حال بیمار است.

گل گاوزبان در درمان سرفه‌های مزمن، وقفه‌های تنفسی و آسم‌های خفیف نیز موثر است. در درمان سرفه‌های خشک می‌توان گیاه گل گاوزبان را با بابونه، سنبل‌الطیب، شقایق مخلوط نموده و دم کرده حاصل از این چند گیاه را روزی 3-2 بار بنوشید.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

یکی از مترجمین، تمام فواید گیاه گاوزبان راترجمه کرده و به گل گاوزبان نسبت داده، سپس پرسیده است: چرا ایرانیان فقط از گل گاوزبان استفاده می کنند؟… به برگ و سرشاخه های آن توجهی ندارند، در جواب ایشان باید بگوییم که گل گاوزبان، فقط گلش فواید طبی دارد، زیرا گیاهی که فرنگی ها به او بوراش می گویند گل گاوزبان نیست.

گل گاوزبان و فشار خون بالا

فواید گل گاو زبان برای پوست ، مو و ناخن
 جوشانده گل گاو زبان برای بهبود وضعیت مو، ناخن و پوست تاثیر فراوانی دارد.

عُصاره برگ گل گاوزبان به عنوان ترکیبی نرم کننده برای پوست خشک و برطرف نمودن خارش های پوستی به کار می رود.

افشره برگ گل گاوزبان را می توان با مقدار مساوی آب رقیق نمود و برای خشکی و یا خارش پوست و همینطور جوش های عصبی روی پوست مالید.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

صاحب کتاب تحفه در شرح گاوزبان چنین می نویسد: گل گاوزبان لاجوردی و شبیه گل انار بوده و تخم آن مستدیر( حلقوی شکل ) و لعابی است و در کوه های دارالمرز(البرز) بسیار زیاد یافت می شود. گیاه دیگری که در اصفهان و بعضی از بلاد، گاوزبان می دانند “مرماخوز” است که گل آن لاجوردی و کوچک و مدور است. (“مر” نام قبیله ای از ساکنان شمال افریقاست که بذر چند گیاه دارویی را که یکی از آنها گیاه گاو زبان است به اسپانیا برده و در آنجا پرورش داد و استعمال آنها را در طب معمول داشته اند. این گیاهان به اسامی مختلف مرماتوس، مرماهوس، مرمازا در کتب طبی قدیم وارد شده و خواص آنها تحقیق گردیده است.) بعد از جنگ های صلیبی گیاه گاوزبان را از اسپانیا به اروپا آوردند و در آنجا کاشتند و چون در کتاب قانون ابو علی سینا از گل گاوزبان زیاد تعریف شده بود و این کتاب نیز در مورد قبول و استناد استادان پزشکی اروپا بود، به همین جهت مورد توجه واقع گردید، ولی متاسفانه گیاه گاوزبان هیچ یک از خواص گل گاوزبان اصلی را نداشته و در عوض منافع دیگری داشت که کم کم محققین اروپایی به آن پی بردند. از جمله معلوم شد که سرشاخه، گل و برگ این گیاه دارای مقداری شوره بوده، عرق وادرار را زیاد می کند. در صورتی که در کتب طبی ایرانیان که در دانشگاه های اروپا تدریس می شد، چنین خواصی را به او نسبت نداده بودند.

تاثیر گل گاوزبان و فشار خون بالا

مصرف گل گاو زبان در بارداری، شیردهی و در کودکان
 زنان باردار بایستی از مصرف گل گاو زبان در ایام حاملگی خودداری نمایند.چرا که به علت داشتن آلکالوئیدها ممکن است باعث آسیب به جنین شود.

بسیاری تصور می کنند مصرف داروهای گیاهی برخلاف داروهای شیمیایی کاملاً بی ضرر و بدون عوارض است؛ در حالی که امروزه ثابت شده عوارض داروهای گیاهی دست کمی از داروهای شیمیایی ندارد. این مسئله به خصوص در دوران بارداری اهمیت بیشتری دارد و زنان حامله بایستی از هرگونه مصرف خودسرانه انواع جوشانده ها یا دم کرده های گیاهی در بارداری خودداری کنند.

همچنین گل گاوزبان به علت داشتن آلکالوئید برای زنان شیرده و کودکان نیز مضر است، مصرف بیش از پنج روز متوالی این گیاه ممکن است باعث عادت ماهانه در زنان شود؛ بنابراین پس از پنج روز استفاده از آن در صورت نیاز، سه روز فاصله انداخته، سپس دوباره مصرف کنید.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان (Echium) گیاهی است خودرو که اغلب در دامنه کوه های البرز می روید و در حال حاضر نیز به شکل صنعتی کشت می شود. این گیاه دارای گونه های زیادی است و به دلیل خواص دارویی فراوان و گل های زیبا، بسیاری از خانواده ها آن را در باغچه هایشان می کارند. برگ ها و گل ها بخش های مصرفی این گیاه را تشکیل می دهند.

خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا

مراقب باشید: گل گاوزبان فشارخون را بالا می‌برد
داروهای گیاهی مانند داروهای شیمیایی دارای عوارض هستند، به طور مثال گل گاوزبان فشارخون را افزایش می دهد و نباید مبتلایان فشارخون از آن استفاده کنند. اگر مبتلایان به فشارخون می خواهند گل گاوزبان مصرف کنند باید از مصلح آن یعنی لیمو هم استفاده کنند.  مصلح به ماده غذایی یا گیاه دارویی اطلاق می‌شود که عوارض گیاهان دارویی را از بین می‌برد و آن را تعدیل می‌کند. همان طور که می‌دانید به اغلب مبتلایان به فشارخون که دچار ناراحتی اعصاب می‌شوند توصیه می‌شود گل گاوزبان مصرف کنند درحالی‌که این بیماران با خوردن آن دچار عوارض می‌شوند. پس داروهای گیاهی حتماً باید از سوی متخصصان مربوطه تجویز شوند.

گل گاوزبان به علت داشتن آلکالوئید برای زنان حامله و شیرده مضر است.

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان، فقط گلش فواید طبی دارد، گل گاوزبان لاجوردی و شبیه گل انار بوده و تخم آن مستدیر( حلقوی شکل ) و لعابی است و در کوه های البرز بسیار زیاد یافت می شود.

رابطه گل گاوزبان و فشار خون بالا

مصرف بیش از 5 روز مداوم این گیاه ممکن است باعث عادت شود؛ بنابراین پس از 5 روز استفاده از آن در صورت نیاز، 3 روز فاصله انداخته و سپس دوباره مصرف کنید.

نکته‌ی دیگری که باید متذکر شد این است که معمولاً با گل گاوزبان، سنبل‌الطیب نیز مصرف می‌شود باید بدانید که مصرف زیاد سنبل‌الطیب، در کنار خاصیت آرام بخشی، می‌تواند باعث مسمومیت شود. مقدار زیاد این داروی گیاهی، علائمی مثل خستگی، احساس سبکی سر، گشاد شدن مردمک چشم و مسمومیت کبدی به دنبال دارد و مصرف آن همراه با داروهای سیستم عصبی مرکزی مثل ضد افسردگی‌ها، ضد اضطراب‌ها، آرام‌بخش‌ها، خواب‌آورها و آنتی‌هیستامین‌ها می‌تواند بسیار خطرناک باشد.  

رگهای تازه گل گاو زبان دارای مقدر زیادی ویتامین C می باشد

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

گل گاوزبان به دلیل دارا بودن مقادیر چشمگیر پتاسیم و کلسیم بسیار ادرارآور بوده و با تحریک بدن، تبادلات سلولی را تنظیم و سیستم اعصاب را آرام و برای درمان ناراحتی های اعصاب به کار می رود.

خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا

    طرز تهیه دم‌کرده گل گاوزبان و لیموعمانی
 
مواد لازم:
گل گاوزبان: 3 قاشق غذاخوری
لیموعمانی : 2 عدد
عسل : 2 قاشق مرباخوری در هر لیوان
آب جوش : 4 لیوان

گل گاوزبان و فشار خون , گل گاوزبان و فشار خون بالا , خواص گل گاوزبان و فشار خون , رابطه گل گاوزبان و فشار خون

جوشانده و دم کرده این گیاه حواس پنجگانه را تقویت کرده و بسیار نشاط آور، بازکننده رنگ رخسار، کاهنده غم و اندوه و ضد وحشت و اضطراب است و می تواند حواس پرتی را رفع و تنگی نفس ناشی از آشفتگی ذهنی را بهبود بخشد.

گل گاوزبان چه تاثیری بر فشار خون دارد

طرز تهیه:

لیموعمانی‌ها را سوراخ کرده و یا از وسط نصف کنید به همراه گل گاوزبان و آب جوش در قوری چینی بریزید و اجازه دهید روی حرارت ملایم به مدت 30 دقیقه دم بکشد. سپس دم کرده را در یک لیوان و یا فنجان بزرگ بریزید عسل را بیفزایید و هم بزنید تا کاملا حل شود. حال به آرامی میل کنید. 

رابطه و خواص گل گاوزبان و فشار خون بالا در چیست

شعر در مورد اسم هما

جمعه 22 دی 1396 ساعت 09:30

شعر در مورد اسم هما

شعر در مورد اسم هما ,شعر درباره اسم هما,شعر برای اسم هما,شعر در باره اسم هما,شعر با اسم هما,شعر درمورد اسم هما,شعر با کلمه هما,شعر با کلمه ی هما,شعری در مورد اسم هما,شعری درباره اسم هما,شعری برای اسم هما,شعر درباره ی اسم هما,شعر در مورد نام هما,شعر برای نام هما,شعر درباره نام هما,شعر با نام هما,شعر درمورد نام هما

شعر در مورد اسم هما

در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد اسم هما برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

 هما، به کلبه ویران ما، نمی آید

به آشیان فقیران، هما نمی آید

شعر روزگار , شعر در مورد روزگار , شعر درباره روزگار , شعر در وصف روزگار

شعر در مورد اسم هما

شعر صلح و آشتی , شعر در مورد صلح و آشتی , شعر درباره صلح و آشتی , شعر در وصف صلح و آشتی

 شود رزق هما گر استخوان من، زبیتابی

عجب دارم دگر در استخوان مغز هما بندد

شعر حضرت ابوالفضل العباس , شعر در مورد حضرت ابوالفضل العباس , شعر درباره حضرت ابوالفضل العباس , شعر در وصف حضرت ابوالفضل العباس

شعر درباره اسم هما

شعر ثروت , شعر در مورد ثروت , شعر درباره ثروت , شعر در وصف ثروت

 تو سعی کن که به سعادت رسیدگان پیوند

که استخوان به هما چون رسد هما گردد

شعر حضرت فاطمه , شعر در مورد حضرت فاطمه , شعر درباره حضرت فاطمه , شعر در وصف حضرت فاطمه

شعر برای اسم هما

شعر حضرت زینب , شعر در مورد حضرت زینب , شعر درباره حضرت زینب , شعر در وصف حضرت زینب

 استخوان من اگر رزق هما خواهد شدن

سایه بال هما ابر بلا خواهد شدن

شعر ماه آبان , شعر در مورد ماه آبان , شعر درباره ماه آبان , شعر در وصف ماه آبان

شعر در باره اسم هما

شعر ماه آذر , شعر در مورد ماه آذر , شعر درباره ماه آذر , شعر در وصف ماه آذر

 ستمکش هوس نارسای اقبالم

باستخوان رسدم کار تا هما برسد

شعر تواضع , شعر در مورد تواضع , شعر درباره تواضع , شعر در وصف تواضع

شعر با اسم هما

شعر مو , شعر در مورد مو , شعر درباره مو , شعر در وصف مو

 چون هما رزقش استخوان سازند

به سعادت کسی که مغرورست

شعر تابستان , شعر در مورد تابستان , شعر درباره تابستان , شعر در وصف تابستان

شعر درمورد اسم هما

شعر یلدا , شعر در مورد یلدا , شعر درباره یلدا , شعر در وصف یلدا

 خود من جعل المهوم هما

از لفظ رسول خوانده استم

شعر اعتماد , شعر در مورد اعتماد , شعر درباره اعتماد , شعر در وصف اعتماد

شعر با کلمه هما

شعر روزه , شعر در مورد روزه , شعر درباره روزه , شعر در وصف روزه

 هما از سایه ام کسب سعادت می کند صائب

نه بی مغزم که دولت از پر و بال هما جویم

شعر سفر , شعر در مورد سفر , شعر درباره سفر , شعر در وصف سفر

شعر با کلمه ی هما

شعر ماه شهریور , شعر در مورد ماه شهریور , شعر درباره ماه شهریور , شعر در وصف ماه شهریور

 ایکه از مایه سعادت خویش

سایه بخش هما فرستادی

شعر طبیعت , شعر در مورد طبیعت , شعر درباره طبیعت , شعر در وصف طبیعت

شعری در مورد اسم هما

شعر ماه تیر , شعر در مورد ماه تیر , شعر درباره ماه تیر , شعر در وصف ماه تیر

 عالم اقبال محو پرده ادبار ماست

صد هما گم کرده در بال مگس آئینه را

شعر امام محمد باقر , شعر در مورد امام محمد باقر , شعر درباره امام محمد باقر , شعر در وصف امام محمد باقر

شعری درباره اسم هما

شعر پدر و دختر, شعر در مورد پدر و دختر, شعر درباره پدر و دختر, شعر در وصف پدر و دختر

 زبیمغزی شکوه سلطنت شد ننگ کناسی

بجای استخوان گه خورده میگردد هما اینجا

شعر زن, شعر در مورد زن, شعر درباره زن, شعر در وصف زن

شعری برای اسم هما

شعر توبه , شعر در مورد توبه , شعر در وصف توبه , شعر درباره توبه

 بقدر جاه و حشم انفعال در جوش است

هما کجاست مگس دیده اند دنیا را

شعر زیبایی , شعر در مورد زیبایی , شعر در وصف زیبایی , شعر درباره زیبایی

شعر درباره ی اسم هما

شعر زلف , شعر در مورد زلف , شعر در وصف زلف , شعر درباره زلف

 از قناعت بود ما را دستگاه همتی

چون هما در ظل بال خود کرم داریم ما

شعر نامردی , شعر در مورد نامردی , شعر در وصف نامردی , شعر درباره نامردی

شعر در مورد نام هما

شعر وفاداری , شعر در مورد وفاداری , شعر در وصف وفاداری , شعر درباره وفاداری

 ای غره اقبال سرانجام تو شرم است

مرگت بته بال هما سایه بوم است

شعر هنر و هنرمند , شعر در مورد هنر و هنرمند , شعر در وصف هنر و هنرمند , شعر درباره هنر و هنرمند

شعر برای نام هما

شعر وداع , شعر در مورد وداع , شعر در وصف وداع , شعر درباره وداع

 بر بساط پایه وهم آنقدر تمکین مچین

سلطنت را سایه بال هما زنجیر پاست

شعر هجرت , شعر در مورد هجرت , شعر در وصف هجرت , شعر درباره هجرت

شعر درباره نام هما

شعر همدلی , شعر در مورد همدلی , شعر در وصف همدلی , شعر درباره همدلی

 بر ما هوس بال هما سایه نیفگند

صد شکر که این زنگ زآئینه ما رفت

شعر یمن , شعر در مورد یمن , شعر در وصف یمن , شعر درباره یمن

شعر با نام هما

شعر یادگاری , شعر در مورد یادگاری , شعر در وصف یادگاری , شعر درباره یادگاری

 معنی دولت سراپا صورت افتادگیست

از تواضع سایه بال هما افتاده است

شعر بهار , شعر در مورد بهار , شعر در وصف بهار , شعر درباره بهار

شعر درمورد نام هما

شعر راه , شعر در مورد راه , شعر در وصف راه , شعر درباره راه

 با بخت سیه یاد شب عید ندارم

یارب چه هما بر سر من سایه فگن رفت

شعر رهایی , شعر در مورد رهایی , شعر در وصف رهایی , شعر درباره رهایی

شعر در مورد اسم هما

شعر ذلت , شعر در مورد ذلت , شعر در وصف ذلت , شعر درباره ذلت

 هشدار که در سایه دیوار قناعت

خوابیست که در خواب پر و بال هما نیست

شعر ساز , شعر در مورد ساز , شعر در وصف ساز , شعر درباره ساز

شعر برای اسم هما

شعر ذکر , شعر در مورد ذکر , شعر در وصف ذکر , شعر درباره ذکر

 منت سایه اقبال زآتش کم نیست

گر هما بال گشاید بسر من تیغست

شعر زمان , شعر در مورد زمان , شعر در وصف زمان , شعر درباره زمان

شعر درباره اسم هما

شعر سکوت , شعر در مورد سکوت , شعر در وصف سکوت , شعر درباره سکوت

 فقرم به بساطیکه کند منع فضولی

نتوان بتصنع پر تصویر هما بست

شعر نماز , شعر در مورد نماز , شعر در وصف نماز , شعر درباره نماز

شعر با اسم هما

شعر رنگین کمان , شعر در مورد رنگین کمان , شعر در وصف رنگین کمان , شعر درباره رنگین کمان

 در کارگاه دولت شور حشم شگون نیست

یکسر خروش چغد است هر جا هما نشیند

شعر ساحل , شعر در مورد ساحل , شعر در وصف ساحل , شعر درباره ساحل

شعر در باره اسم هما

شعر اربعین , شعر در مورد اربعین , شعر در وصف اربعین , شعر درباره اربعین

 کم نیست کمال فقر از دام هوس رستن

بگذار که این پرواز در بال هما باشد

شعر ضریح امام رضا , شعر در مورد ضریح امام رضا , شعر در وصف ضریح امام رضا , شعر درباره ضریح امام رضا

شعر درمورد اسم هما

شعر امام رضا , شعر در مورد امام رضا , شعر در وصف امام رضا , شعر درباره امام رضا

 نور انصاف گر این است که شاهان دارند

سایه در بال هما سوخته یا میسوزد

شعر تظاهر , شعر در مورد تظاهر , شعر در وصف تظاهر , شعر درباره تظاهر

شعر با کلمه هما

شعر صداقت , شعر در مورد صداقت , شعر در وصف صداقت , شعر درباره صداقت

 ننگ هوس نمیکشد دولت بی زوال ما

بر در کبریای فقر نام هما که میبرد

شعر ضعف , شعر در مورد ضعف , شعر در وصف ضعف , شعر درباره ضعف

شعر با کلمه ی هما

شعر طلوع خورشید , شعر در مورد طلوع خورشید , شعر در وصف طلوع خورشید , شعر درباره طلوع خورشید

 گو وهم سوده باشد بر چرخ تاج شاهان

سعی هما بلندی پیش مگس ندارد

شعر سگ , شعر در مورد سگ , شعر در وصف سگ , شعر درباره سگ

شعری در مورد اسم هما

شعر سایه , شعر در مورد سایه , شعر در وصف سایه , شعر درباره سایه

 نیست اقبال جز اسباب ندامت دربار

عبرت از بال هما بال مگس میگیرید

شعر شیر جنگل , شعر در مورد شیر جنگل , شعر در وصف شیر جنگل , شعر درباره شیر جنگل

شعری درباره اسم هما

شعر نادان , شعر در مورد نادان , شعر در وصف نادان , شعر درباره نادان

 زچرب و خشک بهر استخوان سراغی

هست هما وگرنه چرا مایل گدا نشود

شعر لیلا , شعر در مورد لیلا , شعر در وصف لیلا , شعر درباره لیلا

شعری برای اسم هما

شعر ثمین , شعر در مورد ثمین , شعر در وصف ثمین , شعر درباره ثمین

 نگردد سایه بال هما دام فریب من

هنوزم استخوان جوهر زنقش بوریا دارد

شعر سختی , شعر در مورد سختی , شعر در وصف سختی , شعر درباره سختی

شعر درباره ی اسم هما

شعر وصال , شعر در مورد وصال , شعر در وصف وصال , شعر درباره وصال

 سلامت آئینه دار سعادت است بشرطی

که استخوان کسی در ره هما ننشیند

شعر فراموش شدن , شعر در مورد فراموش شدن , شعر در وصف فراموش شدن , شعر درباره فراموش شدن

شعر در مورد نام هما

شعر نقاب , شعر در مورد نقاب , شعر در وصف نقاب , شعر درباره نقاب

 دمیده شش جهت اقبال آفتاب ازل

زتیره روزی بال هما که میپرسد

شعر امام موسی کاظم , شعر در مورد امام موسی کاظم , شعر در وصف امام موسی کاظم , شعر درباره امام موسی کاظم

شعر برای نام هما

شعر وفای به عهد , شعر در مورد وفای به عهد , شعر در وصف وفای به عهد , شعر درباره وفای به عهد

 طبع ترا مباد فضول هوس کند

میراث سایه ئی که زبال هما رسید

شعر فوت مادر , شعر در مورد فوت مادر , شعر در وصف فوت مادر , شعر درباره فوت مادر

شعر درباره نام هما

شعر قاصدک , شعر در مورد قاصدک , شعر در وصف قاصدک , شعر درباره قاصدک

 حرص مقلد آخر محروم عافیت ماند

بالین راحت از خلق فکر پر هما برد

شعر پرواز , شعر در مورد پرواز , شعر در وصف پرواز , شعر درباره پرواز

شعر با نام هما

شعر ترس , شعر در مورد ترس , شعر در وصف ترس , شعر درباره ترس

 سواد انتظار جاه تا چشمت کند روشن

بعبرت استخوان کن سرمه و بال هما بنگر

شعر رفتن , شعر در مورد رفتن , شعر در وصف رفتن , شعر درباره رفتن

شعر درمورد نام هما

شعر رقصیدن , شعر در مورد رقصیدن , شعر در وصف رقصیدن , شعر درباره رقصیدن

 بال هما زشش جهتم سایه افگن است

اقبال گو کلاغ به بخت سیاه گیر

شعر رنگ ها , شعر در مورد رنگ ها , شعر در وصف رنگ ها , شعر درباره رنگ ها

شعر در مورد اسم هما

شعر عید , شعر در مورد عید , شعر در وصف عید , شعر درباره عید

 بپرواز هوا تا کی عروج آهستگی غفلت

حضیض قدر جاه از سایه بال هما بنگر

شعر رفیق , شعر در مورد رفیق , شعر در وصف رفیق , شعر درباره رفیق

شعر درباره اسم هما

شعر پل , شعر در مورد پل , شعر در وصف پل , شعر درباره پل

 چون هما بر قسمت منحوس من باید گریست

شد سعادتها ضمان تا استخوانی یافتم

شعر طلاق , شعر در مورد طلاق , شعر در وصف طلاق , شعر درباره طلاق

شعر برای اسم هما

شعر ثارالله , شعر در مورد ثارالله , شعر در وصف ثارالله , شعر درباره ثارالله

 باغ اقبالست گر بخت سیاهم خون شود

صد هما طاوس حیرت از کلاغ بسملم

شعر مهاجرت , شعر در مورد مهاجرت , شعر در وصف مهاجرت , شعر درباره مهاجرت

شعر در باره اسم هما

شعر ثنا , شعر در مورد ثنا , شعر در وصف ثنا , شعر درباره ثنا

 از بال هما کیست کشد ننگ سعادت

(بیدل) زسرمایه ما نشود سایه ما کم

شعر حضرت معصومه , شعر در مورد حضرت معصومه , شعر در وصف حضرت معصومه , شعر درباره حضرت معصومه

شعر با اسم هما

شعر صورت و سیرت زیبا , شعر در مورد صورت و سیرت زیبا , شعر در وصف صورت و سیرت زیبا , شعر درباره صورت و سیرت زیبا

 اقبال پرگشائی بخت سیاه داشت

از سایه هما بکلاغی رسیده ایم

شعر تجربه , شعر در مورد تجربه , شعر در وصف تجربه , شعر درباره تجربه

شعر درمورد اسم هما

شعر ثمر , شعر در مورد ثمر , شعر در وصف ثمر , شعر درباره ثمر

 در مقامی کارزوها بسمل حسرت کشی است

ای هما کم نیست از یک عالم اسباب استخوان

شعر ثواب , شعر در مورد ثواب , شعر در وصف ثواب , شعر درباره ثواب

شعر با کلمه هما

شعر ثانیه ها , شعر در مورد ثانیه ها , شعر در وصف ثانیه ها , شعر درباره ثانیه ها

 مشو مغرور بنیادی که پرواز است تعمیرش

زغفلت چند خواهی تکیه بر بال هما کردن

شعر ماه بهمن , شعر در مورد ماه بهمن , شعر در وصف ماه بهمن , شعر درباره ماه بهمن

شعر با کلمه ی هما

شعر ماه مرداد , شعر در مورد ماه مرداد , شعر در وصف ماه مرداد , شعر درباره ماه مرداد

 پر هما چه کند بخت اگر دگرگون شد

اطاقه است دم ماکیان چو واژون شد

شعر پیامبر و حضرت محمد , شعر در مورد پیامبر و حضرت محمد , شعر در وصف پیامبر و حضرت محمد , شعر درباره پیامبر و حضرت محمد

شعری در مورد اسم هما

شعر ماه اسفند , شعر در مورد ماه اسفند , شعر در وصف ماه اسفند , شعر درباره ماه اسفند

 گر چنین باشد فشار حسرت بال هما

مغزها آخر زخشکی استخوانی میشود

شعر امام علی نقی و امام هادی , شعر در مورد امام علی نقی و امام هادی , شعر در وصف امام علی نقی و امام هادی , شعر درباره امام علی نقی و امام هادی

شعری درباره اسم هما

شعر امام محمد تقی و امام جواد , شعر در مورد امام محمد تقی و امام جواد , شعر در وصف امام محمد تقی و امام جواد , شعر درباره امام محمد تقی و امام جواد

 فطرت نمی پسندد منظور جاه بودن

تا استخوان بمغز است باب هما نباشد

شعر پسر , شعر در مورد پسر , شعر در وصف پسر , شعر درباره پسر

شعری برای اسم هما

شعر ابر , شعر در مورد ابر , شعر در وصف ابر , شعر درباره ابر

 تا کی از استخوان پوچ زحمت بی حلاوتی

کاش مصور هوس جای هما مگس کشد

شعر بی معرفتی دوستان , شعر در مورد بی معرفتی دوستان , شعر در وصف بی معرفتی دوستان , شعر درباره بی معرفتی دوستان

شعر درباره ی اسم هما

شعر بوسه , شعر در مورد بوسه , شعر در وصف بوسه , شعر درباره بوسه

 بچندین شعله میبالد زبان حال مشتاقان

که یارب بر سر ما دود دل بال هما باشد

شعر شکوفه های بهاری , شعر در مورد شکوفه های بهاری , شعر در وصف شکوفه های بهاری , شعر درباره شکوفه های بهاری

شعر در مورد نام هما

شعر شب قدر , شعر در مورد شب قدر , شعر در وصف شب قدر , شعر درباره شب قدر

 جنون بینوایان هر کجا بخت آزما گردد

بسر موی پریشان سایه بال هما گردد

بابا طاهر , اشعار بابا طاهر , شعر بابا طاهر , دوبیتی های بابا طاهر , اشعار عاشقانه بابا طاهر

شعر برای نام هما

شهریار , شعار شهریار شعر شهریار,شعر شهریار ترکی , شعر شهریار حیدر بابا , شعر شهریار عاشقانه

 استخوان بندی اوهام زبس بیمغز است

آرزوها همه بر بال هما می پیچد

اشعار خیام , شعری در وصف خیام , شعری از خیام در وصف خدا , شعر خیام در وصف پدر

شعر درباره نام هما

اشعار سعدی , اشعار سعدی شیرازی , شعر سعدی شیرازی عاشقانه , غزلیات سعدی شیرازی

 ای هما پرواز شوخی محو زیر بال گیر

ظلمتستانست اینجا سایه را پوشیده اند

شعر عزیز از دست رفته , شعر در مورد عزیز از دست رفته , شعر در وصف عزیز از دست رفته , شعر درباره عزیز از دست رفته

شعر با نام هما

شعر عکس , شعر در مورد عکس , شعر در وصف عکس , شعر درباره عکس

 در خور جهد است حاصلها که از بهر هما

سایه میسوزد نفس تا استخوانی میشود

شعر عاشق , شعر در مورد عاشق , شعر در وصف عاشق , شعر درباره عاشق

شعر درمورد نام هما

شعر ظاهر بینی , شعر در مورد ظاهر بینی , شعر در وصف ظاهر بینی , شعر درباره ظاهر بینی

 طعمه درد اگر رسد در کام

هر مگس همسر هما گردد

شعر طمع , شعر در مورد طمع , شعر در وصف طمع , شعر درباره طمع

شعر در مورد اسم هما

شعر طاووس , شعر در مورد طاووس , شعر در وصف طاووس , شعر درباره طاووس

 چو بخت نیست باقبالت اشتلم چه بلاست

زرشک سایه نباید پر هما کندن

شعر شب بیداری , شعر در مورد شب بیداری , شعر در وصف شب بیداری , شعر درباره شب بیداری

شعر درباره اسم هما

شعر شادی , شعر در مورد شادی , شعر در وصف شادی , شعر درباره شادی

 سرمایه اظهار بقا هیچکسی کن

پرواز هما یمن ندارد مگسی کن

شعر ضربه خوردن , شعر در مورد ضربه خوردن , شعر در وصف ضربه خوردن , شعر درباره ضربه خوردن

شعر برای اسم هما

شعر گل نیلوفر , شعر در مورد گل نیلوفر , شعر در وصف گل نیلوفر , شعر درباره گل نیلوفر

 ای هما کام هوس از ما نخواهی یافتن

مغزداران حقیقت فارغ اند از استخوان

شعر گل آفتابگردان , شعر در مورد گل آفتابگردان , شعر در وصف گل آفتابگردان , شعر درباره گل آفتابگردان

شعر در باره اسم هما

شعر نوزاد , شعر در مورد نوزاد , شعر در وصف نوزاد , شعر درباره نوزاد

 ما اسیران را بسامانگاه اقبال فنا

تیغ قاتل سایه بال هما خواهد شدن

شعر لاله , شعر در مورد لاله , شعر در وصف لاله , شعر درباره لاله

شعر با اسم هما

شعر فوت پدر , شعر در مورد فوت پدر , شعر در وصف فوت پدر , شعر درباره فوت پدر

 بیمغز جز شکست زدولت نمی کشد

از سایه هما چه برد بهره استخوان

شعر ابوسعید ابوالخیر , اشعار ابوسعید ابوالخیر , شعر عاشقانه از ابوسعید ابوالخیر , کتاب شعر ابوسعید ابوالخیر , زیباترین شعر ابوسعید ابوالخیر

شعر درمورد اسم هما

اشعار صائب تبریزی , شعر صائب تبریزی , شعر صائب تبریزی بهشت , شعر صائب تبریزی در مورد بهشت

 بیدماغ فرصتم سودائی اقبال کیست

تا هما آید بپرواز استخوان خواهم شدن

شعر طبیب , شعر در مورد طبیب , شعر در وصف طبیب , شعر درباره طبیب

شعر با کلمه هما

شعر عید قربان , شعر در مورد عید قربان , شعر در وصف عید قربان , شعر درباره عید قربان

 هوس کلاه شاهی زسرت برآر (بیدل)

بچه نازد استخوانی که برو هما نشسته

شعر کلاه , شعر در مورد کلاه , شعر در وصف کلاه , شعر درباره کلاه

شعر با کلمه ی هما

شعر لیله الرغائب , شعر در مورد لیله الرغائب , شعر در وصف لیله الرغائب , شعر درباره لیله الرغائب

 استخوان چرب و خشکی هست کز خاصیتش

سگ توجه بر گدا دارد هما بر پادشاه

شعر ذهن , شعر در مورد ذهن , شعر در وصف ذهن , شعر درباره ذهن

شعری در مورد اسم هما

شعر ضحاک , شعر در مورد ضحاک , شعر در وصف ضحاک , شعر درباره ضحاک

 باین طالع چه امکانست یابم بار اقبالی

مگر از استخوانم نامه بر بال هما بندی

شعر ژن , شعر در مورد ژن , شعر در وصف ژن , شعر درباره ژن

شعری درباره اسم هما

شعر ضمیر ناخودآگاه , شعر در مورد ضمیر ناخودآگاه , شعر در وصف ضمیر ناخودآگاه , شعر درباره ضمیر ناخودآگاه

 عالمی از عجز ما چیده است سامان غرور

کرد ما را سایه بال هما افتادگی

شعر ژاله , شعر در مورد ژاله , شعر در وصف ژاله , شعر درباره ژاله

شعری برای اسم هما

شعر عاشورا , شعر در مورد عاشورا , شعر در وصف عاشورا , شعر درباره عاشورا

 جز این که خورد کند حرص استخوان ترا

دگر زسایه بال هما چه میجوئی

شعر ظاهر و باطن , شعر در مورد ظاهر و باطن , شعر در وصف ظاهر و باطن , شعر درباره ظاهر و باطن

شعر درباره ی اسم هما

شعر ذوالجناح , شعر در مورد ذوالجناح , شعر در وصف ذوالجناح , شعر درباره ذوالجناح

 زین اثرها کز سعادت خفته در بال هما

بر پر طاوس بایستی دوکان مشتری

شعر ذوالفقار , شعر در مورد ذوالفقار , شعر در وصف ذوالفقار , شعر درباره ذوالفقار

شعر در مورد نام هما

شعر ضربان قلب , شعر در مورد ضربان قلب , شعر در وصف ضربان قلب , شعر درباره ضربان قلب

 بمرگ نیز همان حب جاه خلق بجاست

مگر هما برد از استخوان گرانجانی

شعر ظهر عاشورا , شعر در مورد ظهر عاشورا , شعر در وصف ظهر عاشورا , شعر درباره ظهر عاشورا

شعر برای نام هما

اقبال لاهوری , اشعار اقبال لاهوری فارسی , دیوان اشعار اقبال لاهوری , شعر اقبال لاهوری

 پیوسته هما گوید: یکیست یگانه

تا در طرب آرد به هوا بر ورشان را

اشعار پروین اعتصامی , شعر پروین اعتصامی , شعر پروین اعتصامی , دیوان پروین اعتصامی , آثار پروین اعتصامی

شعر درباره نام هما

عبید زاکانی , اشعار عبید زاکانی , شعر عبید زاکانی در مورد زن , شعر عبید زاکانی , شعر عبید زاکانی موش و گربه

 هر که او در سایه فر هما مأوا گرفت

گرچه گنجشکی بود شهباز گردد عاقبت

اشعار رهی معیری , شعر رهی معیری , اشعار رهی معیری عاشقانه , شعر از رهی معیری عاشقانه , اشعار کوتاه عاشقانه رهی معیری

شعر درمورد نام هما

مولانا , شعر مولوی , اشعار مولانا , اشعار عاشقانه مولوی

 هر زمان عشق هما سایه مرا می گوید

که تو شاهین جهانی منشین بر مردار

بیدل دهلوی , اشعار بیدل دهلوی , آثا بیدل دهلوی , شعر بیدل دهلوی , مناجات بیدل دهلوی

شعر با نام هما

اشعار سلمان ساوجی , شعر سلمان ساوجی , دیوان اشعار سلمان ساوجی , شعر سلمان ساوجی درباره بهار

 ای هما سایه قدم از در من بازمگیر

سایه عالی خویش از سر من بازمگیر

شعر رودکی , شعر رودکی عاشقانه , رودکی شعر معروف , شعر چنگ رودکی , اشعار رودکی

شعر در مورد اسم هما

شعر امیر خسرو دهلوی , اشعار امیر خسرو دهلوی , شعری از امیرخسرو دهلوی , دیوان اشعار امیرخسرو دهلوی

 آن هما سایه چو می دید که ما می بالیم

بچه خویش همی داشت بپر پوشیده

سنایی , شعر سنایی , اشعار سنایی , دیوان سنایی , آثار سنایی

شعر برای اسم هما

فخرالدین عراقی , شعر فخرالدین عراقی , اشعار فخرالدین عراقی , آثار فخرالدین عراقی , شور عشق فخرالدین عراقی

 این هما سایه که مرغان سپید ارواح

حوصله پر زسیه دانه خالش دارند

ناصرخسرو , شعر ناصرخسرو , اشعار ناصرخسرو , سفرنامه ناصرخسرو

شعر درباره اسم هما

وحشی بافقی ,شعر وحشی بافقی , اشعار وحشی بافقی , دیوان وحشی بافقی , آثار وحشی بافقی

 قانع به استخوانم و از سایه تاجبخش

با همتی که بال هما می دهد به دل

شعر در مورد اسم هما

شعر در مورد ایمان

پنج‌شنبه 7 دی 1396 ساعت 10:56

شعر در مورد ایمان

شعر در مورد ایمان ،شعر در مورد ایمان به خدا،شعر در مورد ایمان و باور،شعر در مورد ایمان و اعتقاد،شعری در مورد ایمان،شعر درباره ایمان،شعر درباره ایمان به خدا،شعری در مورد ایمان به خدا،شعر حافظ در مورد ایمان،شعر سعدی در مورد ایمان،شعر درباره ی ایمان به خدا،شعر درباره ایمان و باور،شعری زیبا در مورد ایمان،شعر زیبا در مورد ایمان،شعر کوتاه در مورد ایمان،شعری درباره ایمان،شعر درباره اسم ایمان،شعر ایمان،شعر ایمان به خدا،شعر ایمان بیاوریم فروغ،شعر ایمان از حافظ،شعر ایمان بیاوریم،شعر درباره ایمان به خدا،شعر در مورد ایمان به خدا،اشعار ایمان به خدا،شعر درباره ی ایمان به خدا،شعری در مورد ایمان به خدا،شعر فروغ ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد،شعر ایمان بیاوریم از فروغ،شعر ایمان بیاوریم از فروغ فرخزاد،متن شعر ایمان بیاوریم فروغ،شعر ایمان غلامی جدید،،معنی شعر ایمان بیاوریم،متن شعر ایمان بیاوریم،شعر ایمان بیاوریم به فصل سرد

شعر در مورد ایمان

در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد ایمان برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

من اگر روح پریشان دارم

من اگر غصه هزاران دارم

گله از بازی دوران دارم

دل گریان،لب خندان دارم

به تو و عشق تو ایمان دارم

حافظ , اشعار حافظ , شعر حافظ , اشعار عاشقانه حافظ , اشعار دیوان حافظ شیرازی

شعر در مورد ایمان

شعر اسم مرجان , شعر در مورد اسم مرجان , شعر در وصف اسم مرجان , شعر درباره اسم مرجان

مرد ایمان همیشه درکار است
زانکه ایمان نماز بیمار است

نیما یوشیج , شعر نیما یوشیج , اشعار نیما یوشیج , شعر نو نیما یوشیج

شعر در مورد ایمان به خدا

شعر اسم نسیم , شعر در مورد اسم نسیم , شعر در وصف اسم نسیم , شعر درباره اسم نسیم

همگان مست فراسوی نگاه…
دیده دنبال شقایق که اسیرزندگی است…
پشت دیوارحقیقت…غمزده چشم به امیدخدا
دل به ایثارشما…
مرگ انسان روزی است….که دراین جولانگاه
بسپاردهمه ایمان به گناه!!!

سهراب سپهری , اشعار سهراب سپهری , شعر سهراب سپهری , شعر نو سهراب سپهری

شعر در مورد ایمان و باور

شعر اسم مجید , شعر در مورد اسم مجید , شعر در وصف اسم مجید , شعر درباره اسم مجید

در غمستان نفسگیر، اگر

نفسم میگیرد

آرزو در دل من

متولد نشده، می میرد

یا اگر دست زمان

درازای هر نفس جان مرا میگیرد

دل گریان، لب خندان دارم

به تو و عشق تو ایمان دارم

اشعار عاشقانه شاملو , شعر شاملو , شعر عاشقانه شاملو , شعر های عاشقانه شاملو

شعر در مورد ایمان و اعتقاد

شعر اسم مهران , شعر در مورد اسم مهران , شعر در وصف اسم مهران , شعر درباره اسم مهران

نشناسی تو لذت ایمان
قدر ایمان چه دانی و احسان

جملات عاشقانه برای همسر , جملات عاشقانه به همسر , جملات عاشقانه برای همسرم , جملات عاشقانه به همسرم

شعری در مورد ایمان

شعر اسم محسن , شعر در مورد اسم محسن , شعر در وصف اسم محسن , شعر درباره اسم محسن

راه دل و عقل دو تاست!

دل ایمان می خواهد و

عقل دلیل

دلیل در پی راه هایست برای اثبات

که شاید

به انکار هم برسد

اما ایمان خود نماد اثبات است..

تعبیر خواب گربه , تعبیر خواب بچه گربه , تعبیر خواب زاییدن گربه , تعبیر خواب گاز گرفتن گربه , تعبیر خواب گربه سفید

شعر درباره ایمان

شعر اسم مهدی , شعر در مورد اسم مهدی , شعر در وصف اسم مهدی , شعر درباره اسم مهدی

گر کسی پرسدت که ایمان چیست
صفت دین و شرط احسان چیست

شعر مادر , شعر در مورد مادر , شعر درباره مادر , شعر در وصف مادر

شعر درباره ایمان به خدا

شعر اسم لیلی , شعر در مورد اسم لیلی , شعر در وصف اسم لیلی , شعر درباره اسم لیلی

اول ایمان من بود به خدا
آن خدائی که هست بی همتا

شعر دریا , شعر در مورد دریا , شعر درباره دریا , متن در مورد دریا , اس ام اس در مورد دریا

شعری در مورد ایمان به خدا

شعر اسم نیلوفر , شعر در مورد اسم نیلوفر , شعر در وصف اسم نیلوفر , شعر درباره اسم نیلوفر

من اگر پشت خودم پنهانم

من اگر خسته ترین انسانم

به وفای همه بی ایمانم

دل گریان، لب خندان دارم

به تو و عشق تو ایمان دارم

شعر خواهر , شعر در مورد خواهر , شعر درباره خواهر , شعر در وصف خواهر

شعر حافظ در مورد ایمان

شعر اسم محبوبه , شعر در مورد اسم محبوبه , شعر در وصف اسم محبوبه , شعر درباره اسم محبوبه

آری حق باتوست که یار ظالم ام!…
{ایمان}
همیشه تک وتنها بوده و هست،
اما بدان تو یار ظالم،
{ایمان} تنهایی اش را دوست دارد،
چرا که بوی پاک نجابت میدهد….

شعر زندگی , شعر در مورد زندگی , شعر درباره زندگی , شعر در وصف زندگی

شعر سعدی در مورد ایمان

شعر اسم مائده , شعر در مورد اسم مائده , شعر در وصف اسم مائده , شعر درباره اسم مائده

دویم از حکم کردگار جهان
به ملائک بود مرا ایمان

شعر عشق , شعر در مورد عشق , شعر درباره عشق , شعر در وصف عشق

شعر درباره ی ایمان به خدا

شعر اسم نوشین , شعر در مورد اسم نوشین , شعر در وصف اسم نوشین , شعر درباره اسم نوشین

سیم ایمان به حکم جبارم
به کتب های پاک او دارم

شعر تولد , شعر در مورد تولد , شعر درباره تولد , شعر در وصف تولد

شعر درباره ایمان و باور

شعر اسم نازنین , شعر در مورد اسم نازنین , شعر در وصف اسم نازنین , شعر درباره اسم نازنین

چارم آورده ام به صدق ایمان
به رسولان خالق دیان

شعر مرگ , شعر در مورد مرگ , شعر درباره مرگ , شعر در وصف مرگ

شعری زیبا در مورد ایمان

شعر اسم محمود , شعر در مورد اسم محمود , شعر در وصف اسم محمود , شعر درباره اسم محمود

نبی گفتست اگر ایمان صدیق
بسنجد آنکه از ایمان بتحقیق

شعر سیگار , شعر در مورد سیگار , شعر درباره سیگار , شعر در وصف سیگار

شعر زیبا در مورد ایمان

شعر اسم غزاله , شعر در مورد اسم غزاله , شعر در وصف اسم غزاله , شعر درباره اسم غزاله

از ایمان خلایق بیش آید
پس آن بهتر که اول پیش آید

شعر جمعه , شعر در مورد جمعه , شعر درباره جمعه , شعر در وصف جمعه

شعر کوتاه در مورد ایمان

ایمان مگر به معجزه می ماند
ورنه به روی هیچ جز هیچ
هیچ بنایی را
بنیان نمی توان کرد
این معجزه ست معجزه ایمان
که ایمان را
با صد هزار ترفند
ویران نمی توان کرد

شعر پنجشنبه , شعر در مورد پنجشنبه , شعر درباره پنجشنبه , شعر در وصف پنجشنبه

شعری درباره ایمان

شعر اسم نغمه , شعر در مورد اسم نغمه , شعر در وصف اسم نغمه , شعر درباره اسم نغمه

به کفرش ز اول ایمان آر و آنگه
چو ایمان گفتی ایمان تازه گردان

شعر دعا , شعر در مورد دعا , شعر درباره دعا , شعر در وصف دعا

شعر درباره اسم ایمان

شعر اسم الهام , شعر در مورد اسم الهام , شعر در وصف اسم الهام , شعر درباره اسم الهام

می خواهم ایمان تو باشم
که عشق تنها عذاب کابوسهای شبانه تو
در رویاهای من
خشکیده است
تا در تو ریشه کنم
وقتی که هیچ بهانه ای را مجال دیدنم نمی دهی
می دانم عادت داری که تنها نباشی
می دانم که این شعر ناتمام توست
حالا که کسی یاد تو را در من زنده می کند
پس تا خوابهای دوباره ات
بیدار می شوم…….

شعر سفید شدن مو , شعر در مورد سفید شدن مو , شعر درباره سفید شدن مو , شعر در وصف سفید شدن مو

شعر ایمان

شعر شخصیت , شعر در مورد شخصیت , شعر در وصف شخصیت , شعر درباره شخصیت

گفتی که به صبر آخر ایمان داری
ای بنده ایمان بجز او ایمان چیست

شعر شطرنج , شعر در مورد شطرنج , شعر درباره شطرنج , شعر در وصف شطرنج

شعر ایمان به خدا

شعر آغوش , شعر در مورد آغوش , شعر در وصف آغوش , شعر درباره آغوش

هرکه باشداهل ایمان ایعزیز
پاک داردچارچیزازچارچیز

شعر اصفهان , شعر در مورد اصفهان , شعر درباره اصفهان , شعر در وصف اصفهان

شعر ایمان بیاوریم فروغ

شعر اسم کیان , شعر در مورد اسم کیان , شعر در وصف اسم کیان , شعر درباره اسم کیان

پاک اگر داری عمل را از ریا
شمع ایمان تو را باشد ضیا

شعر سی سالگی , شعر در مورد سی سالگی , شعر درباره سی سالگی , شعر در وصف سی سالگی

شعر ایمان از حافظ

شعر اسم اعظم , شعر در مورد اسم اعظم , شعر در وصف اسم اعظم , شعر درباره اسم اعظم

عاشق به یقین دان که مسلمان نبود
در مذهب عشق کفر و ایمان نبود

شعر چهارشنبه , شعر در مورد چهارشنبه , شعر درباره چهارشنبه , شعر در وصف چهارشنبه

شعر ایمان بیاوریم

شعر معرفت , شعر در مورد معرفت , شعر در وصف معرفت , شعر درباره معرفت

تا ایمان کفر و کفر ایمان نشود
یک بنده حقیقه مسلمان نشود

شعر کنکور , شعر در مورد کنکور , شعر در وصف کنکور , شعر درباره کنکور

شعر درباره ایمان به خدا

شعر شلمچه , شعر در مورد شلمچه , شعر در وصف شلمچه , شعر درباره شلمچه

لذت ایمان فزاید در عمل
مرده آن ایمان که ناید در عمل

شعر امتحانات , شعر در مورد امتحانات , شعر در وصف امتحانات , شعر درباره امتحانات

شعر در مورد ایمان به خدا

شعر خیانت , شعر در مورد خیانت , شعر در وصف خیانت , شعر درباره خیانت

روی ایمان ندیده ای به خدا
گر به ایمان خویشت ایمانست

شعر دانشگاه , شعر در مورد دانشگاه , شعر در وصف دانشگاه , شعر درباره دانشگاه

اشعار ایمان به خدا

شعر اسم کیمیا , شعر در مورد اسم کیمیا , شعر در وصف اسم کیمیا , شعر درباره اسم کیمیا

اگر مستان هستیم از ته ایمان
وگر بی پا و دستیم از ته ایمان

شعر شیطان , شعر در مورد شیطان , شعر در وصف شیطان , شعر درباره شیطان

شعر درباره ی ایمان به خدا

شعر اسم فروغ , شعر در مورد اسم فروغ , شعر در وصف اسم فروغ , شعر درباره اسم فروغ

اگر گبریم و ترسا ور مسلمان
بهر ملت که هستیم از ته ایمان

شعر دانشجو , شعر در مورد دانشجو , شعر در وصف دانشجو , شعر درباره دانشجو

شعری در مورد ایمان به خدا

شعر اسم علی , شعر در مورد اسم علی , شعر در وصف اسم علی , شعر درباره اسم علی

فدایت شوم ایمان سخى!
کنار ذهنیت من روئیدى
و مرا به آسمان بخشیدى.

کاش اینجا بودى تنهایى!
و شوق این لحظهء من را میدیى.

شعر قایق , شعر در مورد قایق , شعر در وصف قایق , شعر درباره قایق

شعر فروغ ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد

شعر اسم غزل , شعر در مورد اسم غزل , شعر در وصف اسم غزل , شعر درباره اسم غزل

پوشندگان خلعت ایمان گه الست
ایمان صفت برهنه سروان در معسکرش

شعر قهرمان , شعر در مورد قهرمان , شعر در وصف قهرمان , شعر درباره قهرمان

شعر ایمان بیاوریم از فروغ

شعر اسم محمد , شعر در مورد اسم محمد , شعر در وصف اسم محمد , شعر درباره اسم محمد

پشت دانایی چشمان تو دنیایی هست
که در آن طعم بلوغ
قفس واسطه را میشکند
من به چشمان تو ایمان دارم
از «خود آیی» به «خدا»
فاصله نزدیکتر از سایه به ماست
چه بسا فاصله ی رایحه تا گل باشد
شاید همچون آبیست
که در اندازه ی رود
تا هم آغوشی دریا جاریست…

شعر دماغ , شعر در مورد دماغ , شعر در وصف دماغ , شعر درباره دماغ

شعر ایمان بیاوریم از فروغ فرخزاد

شعر اسم عاطفه , شعر در مورد اسم عاطفه , شعر در وصف اسم عاطفه , شعر درباره اسم عاطفه

نفس فرمان پذیر و فرمانده
عقل ایمان شناس و ایمان ده

شعر ضرب المثل , شعر در مورد ضرب المثل , شعر در وصف ضرب المثل , شعر درباره ضرب المثل

متن شعر ایمان بیاوریم فروغ

شعر اسم مریم , شعر در مورد اسم مریم , شعر در وصف اسم مریم , شعر درباره اسم مریم

از دریچه مشبک ایمان
در تماشای روضه رضوان

شعر انار , شعر در مورد انار , شعر در وصف انار , شعر درباره انار

معنی شعر ایمان بیاوریم

شعر اسم عسل , شعر در مورد اسم عسل , شعر در وصف اسم عسل , شعر درباره اسم عسل

صدق او میزبان ایمان بود
مصطفی هرچه خواست او آن بود

شعر آشتی , شعر در مورد آشتی , شعر در وصف آشتی , شعر درباره آشتی

متن شعر ایمان بیاوریم

شعر اسم فرشته , شعر در مورد اسم فرشته , شعر در وصف اسم فرشته , شعر درباره اسم فرشته

برگرفت او به قوت ایمان
شرک و شک را ز کسوت ایمان

شعر شجاعت , شعر در مورد شجاعت , شعر در وصف شجاعت , شعر درباره شجاعت

شعر ایمان بیاوریم به فصل سرد

شعر اسم فرزانه , شعر در مورد اسم فرزانه , شعر در وصف اسم فرزانه , شعر درباره اسم فرزانه

چشم ایمان جمال او بیند
کور کی چهره نکو بیند

شعر صدف , شعر در مورد صدف , شعر در وصف صدف , شعر درباره صدف

شعر در مورد ایمان

شعر اسم مینا , شعر در مورد اسم مینا , شعر در وصف اسم مینا , شعر درباره اسم مینا

او چه داند که تابش جان چیست
چه شناسد که درد ایمان چیست

شعر طناز , شعر در مورد طناز , شعر در وصف طناز , شعر درباره طناز

شعر در مورد ایمان به خدا

شعر اسم فاطمه , شعر در مورد اسم فاطمه , شعر در وصف اسم فاطمه , شعر درباره اسم فاطمه

سعی ناکرده در ره ایمان
پیشت آورده اند از ایمان خوان

شعر شهدا , شعر در مورد شهدا , شعر در وصف شهدا , شعر درباره شهدا

شعر در مورد ایمان و باور

شعر آمریکا , شعر در مورد آمریکا , شعر در وصف آمریکا , شعر درباره آمریکا

در سواد کفر زلفش نور ایمان رو نمود
ظلمت کفرش بجو گر نور ایمان بایدت

شعر علم , شعر در مورد علم , شعر در وصف علم , شعر درباره علم

شعر در مورد ایمان و اعتقاد

شعر روستا , شعر در مورد روستا , شعر در وصف روستا , شعر درباره روستا

هیچ اندیشی

اهورامزدا

سایه ی ایمان را

روی چشم دانش

می ریزد

و نگاه خاموش

پای در تاریکی

فتنه می انگیزد ؟

شعر طفل , شعر در مورد طفل , شعر در وصف طفل , شعر درباره طفل

شعری در مورد ایمان

شعر آلبالو , شعر در مورد آلبالو , شعر در وصف آلبالو , شعر درباره آلبالو

در هُرم نفس‌های تو جان خواهم داد
خود را به جهان، باز نشان خواهم داد
ای خاطره انگیزترین نام جهان!
با نام تو، ایمان به جهان خواهم داد

شعر ظرفیت , شعر در مورد ظرفیت , شعر در وصف ظرفیت , شعر درباره ظرفیت

شعر درباره ایمان

شعر کسوف , شعر در مورد کسوف , شعر در وصف کسوف , شعر درباره کسوف

عاشقی کرده طلب معرفت از عشق مجو
حرف از استغنا به حیرت نزد درویش مگو

چون نکرده شک ز ایمان نزد ما دم میزنی
از فنا ترسیده ای پیمانه ای کم میزنی؟

شعر دانش , شعر در مورد دانش , شعر در وصف دانش , شعر درباره دانش

شعر درباره ایمان به خدا

شعر انسان , شعر در مورد انسان , شعر در وصف انسان , شعر درباره انسان

کفر سر زلف او رونق ایمان من
رونق ایمان ز کفر این چه مسلمانی است

شعر ضعبف کشی , شعر در مورد ضعبف کشی , شعر در وصف ضعبف کشی , شعر درباره ضعبف کشی

شعری در مورد ایمان به خدا

شعر گریه , شعر در مورد گریه , شعر در وصف گریه , شعر درباره گریه

کفر سر زلف او غارتگر ایمان است
قصد دل و دینم کرد ایمان مرا برده است

شعر ربیع الاول , شعر در مورد ربیع الاول , شعر در وصف ربیع الاول , شعر درباره ربیع الاول

شعر حافظ در مورد ایمان

شعر اسم طاهره , شعر در مورد اسم طاهره , شعر در وصف اسم طاهره , شعر درباره اسم طاهره

کفری وچه خوش کفری، کفری که بود ایمان
این کفر کسی دارد کایمان به خدایش هست

شعر اسب , شعر در مورد اسب , شعر در وصف اسب , شعر درباره اسب

شعر سعدی در مورد ایمان

شعر شب یلدا , شعر در مورد شب یلدا , شعر در وصف شب یلدا , شعر درباره شب یلدا

کفر زلفش رونق ایمان ماست
کفر کی باشد چو ایمان او بود

شعر شیراز , شعر در مورد شیراز , شعر در وصف شیراز , شعر درباره شیراز

شعر درباره ی ایمان به خدا

شعر گربه , شعر در مورد گربه , شعر در وصف گربه , شعر درباره گربه

رونق ایمان من قدرش نبودی اینقدر
گر نبودی کفر زلفت رونق ایمان من

شعر صلوات , شعر در مورد صلوات , شعر در وصف صلوات , شعر درباره صلوات

شعر درباره ایمان و باور

شعر اسم کوروش , شعر در مورد اسم کوروش , شعر در وصف اسم کوروش , شعر درباره اسم کوروش

کفر چو منی گزاف و آسان نبود
ثابت تر از ایمان من ایمان نبود

شعر یاسمن , شعر در مورد یاسمن , شعر در وصف یاسمن , شعر درباره یاسمن

شعری زیبا در مورد ایمان

شعر اسم آزاده , شعر در مورد اسم آزاده , شعر در وصف اسم آزاده , شعر درباره اسم آزاده

برو خود را ز راه خویش برگیر
به هر لحظه درآ ایمان ز سر گیر

شعر نور , شعر در مورد نور , شعر در وصف نور , شعر درباره نور

شعر زیبا در مورد ایمان

شعر اسم آوا , شعر در مورد اسم آوا , شعر در وصف اسم آوا , شعر درباره اسم آوا

خواهم از هجر تو در خانه بگریم
وای در خانه خود باز غریبانه بگریم
ای که من بنده ی دیدار توام
شده ای مسجد ایمان دلم
زلف زیبای تو سجاده ی من
مهر سجاده کنم خال تو را
کنج ابروی تو محراب دعا

شعر قلیان , شعر در مورد قلیان , شعر در وصف قلیان , شعر درباره قلیان

شعر کوتاه در مورد ایمان

شعر اسم آرش , شعر در مورد اسم آرش , شعر در وصف اسم آرش , شعر درباره اسم آرش

تو چقدر نزدیکی به من و زندگییم!
همه اسرارم را به صندوقچه ی دلت قفل زدم
و تو شدی یک محرم
به تو ایمان دارم
به صفایت میبالم!
که تو منی یا من تو شک دارم!
من و تو سهم همیم!!!
دو نفر در یک سو!
و محال است خیانت بکنیم
به تو ایمان دارم…..

شعر هزاره , شعر در مورد هزاره , شعر در وصف هزاره , شعر درباره هزاره

شعری درباره ایمان

شعر به نام خدا , شعر در مورد به نام خدا , شعر در وصف به نام خدا , شعر درباره به نام خدا

صبر باید که بگویم غم ایمان یعنی

یعنی آدم به هوس در ره شیطان افتاد

شعر سیب , شعر در مورد سیب , شعر در وصف سیب , شعر درباره سیب

شعر درباره اسم ایمان

شعر ضد دختر , اشعار ضد دختر , شعرهای ضد دختر , شعر طنز ضد دختر

با کفر زلفت ای جان ایمان چه کار دارد

آنجا که دردت آید درمان چه کار دارد

شعر نقاشی , شعر در مورد نقاشی , شعر در وصف نقاشی , شعر درباره نقاشی

شعر ایمان

شعر درد , شعر در مورد درد , شعر در وصف درد , شعر درباره درد

رهزن ایمان من شد نازنین تازه‌ای

رفتم از کیش مسلمانی به دین تازه‌ای

شعر قهر , شعر در مورد قهر , شعر در وصف قهر , شعر درباره قهر

شعر ایمان به خدا

شعر مقام زن , شعر در مورد مقام زن , شعر در وصف مقام زن , شعر درباره مقام زن

ز نو هر لحظه ایمان تازه گردان
مسلمان شو مسلمان شو مسلمان

شعر دشت , شعر در مورد دشت , شعر در وصف دشت , شعر درباره دشت

شعر ایمان بیاوریم فروغ

شعر طوفان , شعر در مورد طوفان , شعر در وصف طوفان , شعر درباره طوفان

بسا ایمان بود کز کفر زاید
نه کفر است آن کز او ایمان فزاید

شعر کتاب , شعر در مورد کتاب , شعر در وصف کتاب , شعر درباره کتاب

شعر ایمان از حافظ

شعر درخت , شعر در مورد درخت , شعر در وصف درخت , شعر درباره درخت

نه کفرم ماند در عشقت نه ایمان
که اینجا کفر و ایمان درنگنجد

شعر کربلا , شعر در مورد کربلا , شعر در وصف کربلا , شعر درباره کربلا

شعر ایمان بیاوریم

شعر آفرین , شعر در مورد آفرین , شعر در وصف آفرین , شعر درباره آفرین

در راه حق چو محرم ایمان نبوده ایم
ایمان خود به تازگی از سر گرفته ایم

شعر کوه , شعر در مورد کوه , شعر در وصف کوه , شعر درباره کوه

شعر درباره ایمان به خدا

جملات عاشقانه انگلیسی , جملات عاشقانه انگلیسی کوتاه , جملات عاشقانه انگلیسی با ترجمه , جملات عاشقانه انگلیسی برای همسر

مر مرا اینجا شکایت شکر شد
کفر ایمان گشت و ایمان کفر شد

شعر هفته وحدت , شعر در مورد هفته وحدت , شعر در وصف هفته وحدت , شعر درباره هفته وحدت

شعر در مورد ایمان به خدا

شعر ضد پسر , اشعار ضد پسر , شعرهای ضد پسر , شعر طنز ضد پسر

از آن ایمان او در اصل خلقت
همی چربد بر ایمان ها ز سبقت

شعر مرگ دوست , شعر در مورد مرگ دوست , شعر در وصف مرگ دوست , شعر درباره مرگ دوست

اشعار ایمان به خدا

شعر اسم باران , شعر در مورد اسم باران , شعر در وصف اسم باران , شعر درباره اسم باران

نور ایمان از بیاض روی اوست

ظلمت کفر از سر یک موی اوست

شعر سلام , شعر در مورد سلام , شعر در وصف سلام , شعر درباره سلام

شعر درباره ی ایمان به خدا

جملات عاشقانه , جملات عاشقانه انگلیسی , جملات عاشقانه ناب , جملات عاشقانه کوتاه , جملات عاشقانه زیبا

عشقت ایمان و جان به ما بخشد

لیک بی‌علتی عطا بخشد

شعر هوای پاک , شعر در مورد هوای پاک , شعر در وصف هوای پاک , شعر درباره هوای پاک

شعری در مورد ایمان به خدا

شعر عمر , شعر در مورد عمر , شعر در وصف عمر , شعر درباره عمر

کفر سر زلف تو ایمان ماست

درد غم عشق تو درمان ماست

شعر صنم , شعر در مورد صنم , شعر در وصف صنم , شعر درباره صنم

شعر فروغ ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد

شعر آمدن رمضان , شعر در مورد آمدن رمضان , شعر در وصف آمدن رمضان , شعر درباره آمدن رمضان

بسان بیخ باشد اصل ایمان
بود اسلام شاخش میوه احسان

شعر فقر , شعر در مورد فقر , شعر در وصف فقر , شعر درباره فقر

شعر ایمان بیاوریم از فروغ

شعر اسم بهار , شعر در مورد اسم بهار , شعر در وصف اسم بهار , شعر درباره اسم بهار

چو بیخ اندر دلت ایمان قوی کرد
توانی در دو عالم رهروی کرد

شعر اسم نرگس , شعر در مورد اسم نرگس , شعر در وصف اسم نرگس , شعر درباره اسم نرگس

شعر ایمان بیاوریم از فروغ فرخزاد

شعر معذرت خواهی , شعر در مورد معذرت خواهی , شعر در وصف معذرت خواهی , شعر درباره معذرت خواهی

اگر اسلامت از ایمان شود دور
نماند هیچ ایمان ترا نور

شعر اسم نگار , شعر در مورد اسم نگار , شعر در وصف اسم نگار , شعر درباره اسم نگار

متن شعر ایمان بیاوریم فروغ

شعر مهتاب , شعر در مورد مهتاب , شعر در وصف مهتاب , شعر درباره مهتاب

ای وای که این خرمن سوزان بسر آید

وین راه سراسر گنه وشورو پریشان بسرآید

یاران!همه هستی ما نیست پشیزی

ای کاش که این عمر به ایمان بسر آید

شعر اسم ندا , شعر در مورد اسم ندا , شعر در وصف اسم ندا , شعر درباره اسم ندا

معنی شعر ایمان بیاوریم

شعر برف , شعر در مورد برف , شعر در وصف برف , شعر درباره برف

با من ان میکنی؛که ماه با دریا که باد با گندمزار که موسیقی با روح که خدا با انسان تو مرا جذب
میکنی میلرزانی میافرینی و من زیر چشم و دل تو اب میشوم من به تو ایمان دارم مرا کافر مکن

شعر اسم نگین , شعر در مورد اسم نگین , شعر در وصف اسم نگین , شعر درباره اسم نگین

متن شعر ایمان بیاوریم

شعر اسم اسما , شعر در مورد اسم اسما , شعر در وصف اسم اسما , شعر درباره اسم اسما

در سکوت زمین گره خوردیم
و دانستیم
گناه
پرده ای بود آویزان
از چهار چوبِ لقِ پنجره یِ ایمان
پشت این پنجره
اما
هیچ.
هیچ.

شعر اسم مهتاب , شعر در مورد اسم مهتاب , شعر در وصف اسم مهتاب , شعر درباره اسم مهتاب

شعر ایمان بیاوریم به فصل سرد

شعر افسانه , شعر در مورد افسانه , شعر در وصف افسانه , شعر درباره افسانه

بیا
که از رگ گردن به هم
نزدیک تر شویم
ای تنها امت من !
“پیامبر” تر از این می شوم اگر
تو “سرزمینم” باشی
که رسالتم این بود
مرا به تو مصلوب کنند
ایمان بیاور سرزمینم !
ایمان بیاور !
قرار است امشب
در میان بازوان تو “کتابی” نازل شود.

شعر در مورد ایمان

اشعار نیکی فیروزکوهی

شنبه 2 دی 1396 ساعت 17:24

اشعار نیکی فیروزکوهی

اشعار نیکی فیروزکوهی,شعر نیکی فیروزکوهی,زیباترین اشعار نیکی فیروزکوهی,اشعار عاشقانه نیکی فیروزکوهی,دفتر اشعار نیکی فیروزکوهی,مجموعه اشعار نیکی فیروزکوهی,اشعار جدید نیکی فیروزکوهی,کتاب اشعار نیکی فیروزکوهی,دانلود اشعار نیکی فیروزکوهی,بهترین اشعار نیکی فیروزکوهی,شعر جدید از نیکی فیروزکوهی,شعر از نیکی فیروزکوهی,شعرهای نیکی فیروزکوهی,شعر مادر نیکی فیروزکوهی,شعر های عاشقانه نیکی فیروزکوهی,کتاب شعر نیکی فیروزکوهی,شعر نو نیکی فیروزکوهی,شعری از نیکی فیروزکوهی,شعر تولد از نیکی فیروزکوهی,شعرهای عاشقانه نیکی فیروزکوهی,دانلود دفتر اشعار نیکی فیروزکوهی,شعرهای جدید نیکی فیروزکوهی,شعر نیکی فیروزکوهی,شعر جدید از نیکی فیروزکوهی,شعر از نیکی فیروزکوهی,شعرهای نیکی فیروزکوهی,شعر مادر نیکی فیروزکوهی,شعر های عاشقانه نیکی فیروزکوهی,کتاب شعر نیکی فیروزکوهی,شعر نو نیکی فیروزکوهی,شعری از نیکی فیروزکوهی,شعر تولد از نیکی فیروزکوهی,اشعار نیکی فیروزکوهی,شعر کوتاه از نیکی فیروزکوهی,شعرهای عاشقانه نیکی فیروزکوهی,شعرهای جدید نیکی فیروزکوهی,شعرهای کوتاه نیکی فیروزکوهی,شعرهای زیبای نیکی فیروزکوهی,شعرهایی از نیکی فیروزکوهی,کتاب اشعار نیکی فیروزکوهی

اشعار نیکی فیروزکوهی

در این مطلب سعی کرده ایم حدود 100 شعر از اشعار زیبا را در مورد نیکی فیروزکوهی برای شما تهیه نماییم.برای دیدن این اشعار به ادامه مطلب مراجعه نمایید

تعبیر خواب گربه , تعبیر خواب بچه گربه , تعبیر خواب زاییدن گربه , تعبیر خواب گاز گرفتن گربه , تعبیر خواب گربه سفید

آغوشت قبیله‌ای‌‌ وحشی

با آتشی برای پایکوبی 

با جادویی برای فریب

شعر پدر , شعر در مورد پدر , شعر درباره پدر , شعر در وصف پدر

اشعار نیکی فیروزکوهی

شعر مادر , شعر در مورد مادر , شعر درباره مادر , شعر در وصف مادر

دستانت

گمشدگانِ بی‌ شتابِ ریزشِ آبشارِ گیسوانِ من

و چشم‌هایت

ویرانگرانِ خاموشِ غرورِ هزار ساله‌ام

شعر دوست , شعر در مورد دوست , شعر درباره دوست , شعر در وصف دوست

شعر نیکی فیروزکوهی

شعر دریا , شعر در مورد دریا , شعر درباره دریا , متن در مورد دریا , اس ام اس در مورد دریا

من دلباخته‌ای عصیانی

آشوب گری پر تمنا

از عالم گریخته‌ای پر تردید

آمیخته با طبیعتِ پیکرت

آمیخته ب0ا عطرِ خوبِ خوبِ بودنت

سر بر بالینت گذاردم

با تو زیستم

با تو گریستم

عشق ورزیدم

عشق ورزیدم

عشق ورزیدم

و از آرزوهای بی‌ شمار

تنها و تنها تو را خواستم

خواستنی با شکوه

رویایی

 و محال … و محال! 

شعر برادر , شعر در مورد برادر , شعر درباره برادر , شعر در وصف برادر

زیباترین اشعار نیکی فیروزکوهی

شعر خواهر , شعر در مورد خواهر , شعر درباره خواهر , شعر در وصف خواهر

کاش دوباره به خاطرم نمی‌‌آمدی

کاش هر کدام از ما

در همان سالها پیش مانده بودیم

شعر زندگی , شعر در مورد زندگی , شعر درباره زندگی , شعر در وصف زندگی

اشعار عاشقانه نیکی فیروزکوهی

شعر مهر ماه , شعر در مورد مهر ماه , شعر درباره مهر ماه , شعر در وصف مهر ماه

کاش پس از این سالهای دورِ دورِ 

تصویر هامان

از عکس‌ها بیرون نمی‌آمد

شعر عشق , شعر در مورد عشق , شعر درباره عشق , شعر در وصف عشق

دفتر اشعار نیکی فیروزکوهی

شعر گل , شعر در مورد گل , شعر درباره گل , شعر در وصف گل

کسی‌ از گذشته‌های خوبِ خوب

آغوش باز نمی کرد

سرم با سینه ات آشنا نمی‌شد

کاش آن آرامش گم شده

هرگز باز نمی‌‌گشت

شعر شب بخیر , شعر در مورد شب بخیر , شعر درباره شب بخیر , شعر در وصف شب بخیر

مجموعه اشعار نیکی فیروزکوهی

شعر صبح بخیر , شعر در مورد صبح بخیر , شعر درباره صبح بخیر , شعر در وصف صبح بخیر

کاش بوسه ات

طعمی غریب و تلخ داشت

کاش ما را گریزی بود

از دوست داشتن

شعر عید غدیر , شعر در مورد عید غدیر , شعر درباره عید غدیر , شعر در وصف عید غدیر

اشعار جدید نیکی فیروزکوهی

شعر تنهایی , شعر در مورد تنهایی , شعر درباره تنهایی , شعر در وصف تنهایی

کاش شانه به شانه ی هم

در قاب روی طاقچه می‌ماندیم

آنوقت

نیازی به درکِ این آدم‌های تازه

با پیراهنی آغشته به عطر‌های تازه، نبود

شعر تولد , شعر در مورد تولد , شعر درباره تولد , شعر در وصف تولد

کتاب اشعار نیکی فیروزکوهی

شعر ماه محرم , شعر در مورد ماه محرم , شعر درباره ماه محرم , شعر در وصف ماه محرم

هر کدامِ ما

زندگی‌ خودش را داشت

تو، با زنی‌ شبیهِ من

من، با مردی شبیهِ تو.

شعر لیاقت , شعر در مورد لیاقت , شعر درباره لیاقت , شعر در وصف لیاقت

دانلود اشعار نیکی فیروزکوهی

شعر لب , شعر در مورد لب , شعر درباره لب , شعر در وصف لب

به من دل ببند

ما هنوز عمقِ سبزِ بهاران را نزیسته ایم

ما هنوز به اوجِ شعر

به لحظه ی نفس گیرِ رسیدن

نرسیده ایم

شعر لبخند , شعر در مورد لبخند , شعر درباره لبخند , شعر در وصف لبخند

بهترین اشعار نیکی فیروزکوهی

شعر ادب , شعر در مورد ادب , شعر درباره ادب , شعر در وصف ادب

دوستم داشته باش

سر بر شانه ی حوصله که بگذارم

تو را کنارِ هر واژه

به صراحتِ، می‌‌سرایم.

شعر انسانیت , شعر در مورد انسانیت , شعر درباره انسانیت , شعر در وصف انسانیت

شعر جدید از نیکی فیروزکوهی

شعر تهران , شعر در مورد تهران , شعر درباره تهران , شعر در وصف تهران

صدایم کن

اعجاز من همین است

نیلوفر را به مرداب می‌‌بخشم

باران را به چشم‌های مردِ خسته

شب را به گیسوانِ سیاهِ سیاهِ خودم

و تنم را به نوازشِ دست‌هایِ همیشه مهربانِ تو

شعر آسمان , شعر در مورد آسمان , شعر درباره آسمان , شعر در وصف آسمان

شعر از نیکی فیروزکوهی

شعر خداحافظی , شعر در مورد خداحافظی , شعر درباره خداحافظی , شعر در وصف خداحافظی

صدایم کن

تا چند لحظه ی دیگر آفتاب میزند

و من هنوز در آغوش تو نخفته ام

شعر مرگ , شعر در مورد مرگ , شعر درباره مرگ , شعر در وصف مرگ

شعرهای نیکی فیروزکوهی

شعر ماه اردیبهشت , شعر در مورد ماه اردیبهشت , شعر درباره ماه اردیبهشت , شعر در وصف ماه اردیبهشت

عبورم ده

از ازدحامِ خیابانی

که بی‌ تفاوتی‌ سایه‌ها و آدم ها

مرا به وسعتِ سالیانِ دراز

پیر می‌‌کند

و خسته…

بخواب عشقم , بخواب عشقم شعر , بخواب عشقم شعرنو , آسوده بخواب عشقم

شعر مادر نیکی فیروزکوهی

شعر موفقیت , شعر در مورد موفقیت , شعر درباره موفقیت , شعر در وصف موفقیت

عبورم ده‌

مرا به گوشه‌ای امن برسان

تا چشمانِ همیشه مشتاقِ من به زندگی‌

زوالِ آفتاب و آینه را

در چشمانِ خواب آلوده ی این شهر نبینند

شعر دلتنگی , شعر در مورد دلتنگی , شعر درباره دلتنگی , شعر در وصف دلتنگی

شعر های عاشقانه نیکی فیروزکوهی

شعر آتش , شعر در مورد آتش , شعر درباره آتش , شعر در وصف آتش

عبورم ده‌

حضوری با صداقت

آغوشی بی‌ هراس

دست‌هایی‌ مهربان نشانم بده

بگذار در زیستن‌های رخوتناک ما

عشق دوباره فوران کند.

شعر پاییز , شعر در مورد پاییز , شعر درباره پاییز , شعر در وصف پاییز

کتاب شعر نیکی فیروزکوهی

شعر امام علی , شعر در مورد امام علی , شعر درباره امام علی , شعر در وصف امام علی

میان خاطرات بى شمارمان

اى آشنا!

به بودنت ادامه بده

شعر دوستت دارم , شعر در مورد دوستت دارم , شعر درباره دوستت دارم , شعر در وصف دوستت دارم

شعر نو نیکی فیروزکوهی

شعر گذر عمر , شعر در مورد گذر عمر , شعر درباره گذر عمر , شعر در وصف گذر عمر

از اولین آغوش

هزار شب هم که بگذرد

باز ستاره بى قرار وُ

مهتاب بى قرار وُ

این دل بى قرار است…

شعر کلیسا , شعر در مورد کلیسا , شعر درباره کلیسا , شعر در وصف کلیسا

شعری از نیکی فیروزکوهی

شعر کودکی , شعر در مورد کودکی , شعر درباره کودکی , شعر در وصف کودکی

زمستان بود وُ

برف بود وُ

سرما بود

زمستانی که جز خاطراتِ محوِ تو

دلم گرمِ هیچ ردپایی‌ نبود.

شعر کمک , شعر در مورد کمک , شعر درباره کمک , شعر در وصف کمک

شعر تولد از نیکی فیروزکوهی

شعر مردانگی , شعر در مورد مردانگی , شعر درباره مردانگی , شعر در وصف مردانگی

به خانه خواهم آمد

اگر جاده‌های طولانی صد پاره شوند

اگر این تاریکی‌ مرموز امان دهد

اگر سکوت، از سرِ زبان‌های بی‌ مهرِ ما بیفتد

اگر باران ببارد

و این کدورتِ هزار ساله را از دلهایمان بشوید

شعر غربت , شعر در مورد غربت , شعر درباره غربت , شعر در وصف غربت

شعرهای عاشقانه نیکی فیروزکوهی

شعر هدف , شعر در مورد هدف , شعر درباره هدف , شعر در وصف هدف

آه … اگر باران ببارد

اگر باز دوستم داشته باشی‌.

شعر گرگ , شعر در مورد گرگ , شعر درباره گرگ , شعر در وصف گرگ

دانلود دفتر اشعار نیکی فیروزکوهی

شعر جهالت , شعر در مورد جهالت , شعر درباره جهالت , شعر در وصف جهالت

دستش را بگیر

با عشق نوازشش کن

دعوتش کن به یک رقص

بگذار با قدم‌هایی که به سویِ تو می آید

از خودش دور شود

شعر پرسپولیس , شعر در مورد پرسپولیس , شعر درباره پرسپولیس , شعر در وصف پرسپولیس

شعرهای جدید نیکی فیروزکوهی

شعر پرنده , شعر در مورد پرنده , شعر درباره پرنده , شعر در وصف پرنده

شاید نمیدانی

آغوش یک مرد

گاهی

دنیایِ زنی را خراب می کند

گاهی، آباد

شعر خنده , شعر در مورد خنده , شعر درباره خنده , شعر در وصف خنده

شعر نیکی فیروزکوهی

شعر خواب , شعر در مورد خواب , شعر درباره خواب , شعر در وصف خواب

دستش را بگیر

نوازشش کن

دعوتش کن به یک رقص

حواست باشد

دنیای یک زن هیچ وقت خبرت نمی کند

شعر هجران , شعر در مورد هجران , شعر درباره هجران , شعر در وصف هجران

شعر جدید از نیکی فیروزکوهی

شعر استقلال , شعر در مورد استقلال , شعر درباره استقلال , شعر در وصف استقلال

مثل یک کویر نشین

اسبی داشته باشم

و عاشق یک ستاره باشم

شعر سربازی , شعر در مورد سربازی , شعر درباره سربازی , شعر در وصف سربازی

شعر از نیکی فیروزکوهی

شعر چوپان , شعر در مورد چوپان , شعر درباره چوپان , شعر در وصف چوپان

شب که شد

تو در آسمان می‌درخشی

من مثل دیوانه ها

 می‌تازم

می‌تازم

می‌تازم

تا جایی‌ که تکلیفِ  شب را با ستاره‌اش روشن کنم

شعر همسر , شعر در مورد همسر , شعر درباره همسر , شعر در وصف همسر

شعرهای نیکی فیروزکوهی

شعر فوتبال , شعر در مورد فوتبال , شعر درباره فوتبال , شعر در وصف فوتبال

بگذار فرزندانِ ما بگویند

کویر نشین غریب عاشق می‌‌شود

عجیب می‌میرد

شعر آزادی , شعر در مورد آزادی , شعر درباره آزادی , شعر در وصف آزادی

شعر مادر نیکی فیروزکوهی

شعر حسادت , شعر در مورد حسادت , شعر درباره حسادت , شعر در وصف حسادت

می‌ بینی؟

حتی نرسیدن به تو هم،

داستانِ  پر از رویایِ  خودش را دارد

شعر حال خوش , شعر در مورد حال خوش , شعر درباره حال خوش , شعر در وصف حال خوش

شعر های عاشقانه نیکی فیروزکوهی

شعر غروب , شعر در مورد غروب , شعر درباره غروب , شعر در وصف غروب

یادت باشد

عاشق را نه شب تهدید می‌‌کند، نه مرگ

فقط فاصله.

شعر خدا , شعر در مورد خدا , شعر درباره خدا , شعر در وصف خدا

کتاب شعر نیکی فیروزکوهی

شعر فرزند , شعر در مورد فرزند , شعر درباره فرزند , شعر در وصف فرزند

صبح جمعه ات به خیر

هر کجا هستی، به یاد من باش

شعر غرور , شعر در مورد غرور , شعر درباره غرور , شعر در وصف غرور

شعر نو نیکی فیروزکوهی

شعر غم , شعر در مورد غم , شعر درباره غم , شعر در وصف غم

من با تو چای نوشیده ام،

سفرها کرده ام،

از جنگل، از دریا،

از آغوش تو شـــعرها نوشته ام

شعر حرف مفت , شعر در مورد حرف مفت , شعر درباره حرف مفت , شعر در وصف حرف مفت

شعری از نیکی فیروزکوهی

شعر محبت , شعر در مورد محبت , شعر درباره محبت , شعر در وصف محبت

رو به آسمان آبی پر خاطره

از تو گفته ام، تو را خواسته ام

شعر چشم , شعر در مورد چشم , شعر درباره چشم , شعر در وصف چشم

شعر تولد از نیکی فیروزکوهی

شعر افغانستان , شعر در مورد افغانستان , شعر درباره افغانستان , شعر در وصف افغانستان

آه ای رویای گمشده!

هر کجا هستی صبح جمعه ات به خیر

شعر مهربانی , شعر در مورد مهربانی , شعر درباره مهربانی , شعر در وصف مهربانی

اشعار نیکی فیروزکوهی

امروز که اینجا آفتابی بود

بیشتر از همیشه یاد تو بودم.

نه به خاطر خورشید زیبایش

یا دلچسبی  گرمایش؛

یا به خاطر اینکه تعطیلی بود و

من تمام روز لم داده بودم و کتاب می خواندم؛ نه

شعر ماه , شعر در مورد ماه , شعر درباره ماه , شعر در وصف ماه

شعر کوتاه از نیکی فیروزکوهی

به یاد تو بودم به خاطر تمام حرف هایی که می شد

با تو کنج حیاط ما زیر آفتاب نشست و زد؛

به خاطر صدای تکه های یخ لیوان شربتی که برایت می ریختم؛

به خاطر تمام عکس هایی که می گرفتم

تا سال‌ها بعد در یک آلبوم جلد چرمی سبز رنگ نشانت دهم

به خاطر شعر… این شعر.

شعر مسافرت , شعر در مورد مسافرت , شعر درباره مسافرت , شعر در وصف مسافرت

شعرهای عاشقانه نیکی فیروزکوهی

می بینی؟

نزدیک بودن، زیاد هم دور نیست…

شعر حجاب , شعر در مورد حجاب , شعر درباره حجاب , شعر در وصف حجاب

شعرهای جدید نیکی فیروزکوهی

سفرهای تنهایی همیشه بهترند

کنارِ یک غریبه می‌‌نشینی

قهوه ات را می‌‌خوری

سرت را به پشتی‌ صندلی

تکیه میدهی‌ تا وقت بگذرد

شعر امام حسن عسکری , شعر در مورد امام حسن عسکری , شعر درباره امام حسن عسکری , شعر در وصف امام حسن عسکری

شعرهای کوتاه نیکی فیروزکوهی

به مقصد که رسیدی

کیف و بارانی ات را بر میداری

به غریبه ی کنارت

سری تکان می‌‌دهی‌ و می‌‌روی

همین که زخمِ آخرین آغوش را

به تن‌ نمی‌کشی

همین که از دردِ خداحافظی

به خود نمی‌‌پیچی‌

همین که تلخی‌ یک بغض را

با خودت از شهری به شهری نمیبری

همین یعنی‌ سفرت سلامت…

شعر حضرت مهدی , شعر در مورد حضرت مهدی , شعر درباره حضرت مهدی , شعر در وصف حضرت مهدی

شعرهای زیبای نیکی فیروزکوهی

از دست‌های من

جز این ثمری نیست:

گاهی ببارم

گاهی بمیرم

شعر آب , شعر در مورد آب , شعر درباره آب , شعر در وصف آب

شعرهایی از نیکی فیروزکوهی

گاهی

اگر شد

در حیرت واژه ی دوست داشتن

تو را دوباره از نو بنویسم…

شعر تشکر , شعر در مورد تشکر , شعر درباره تشکر , شعر در وصف تشکر

کتاب اشعار نیکی فیروزکوهی

رنجیده‌ام

دستم را در دستِ لحظه ات بگذار

که آغوشِ این شهر افق ندارد

که خواهش بزرگی‌ ‌ست

دلتنگ نبودن در کوچ

و آرزو یِ زیبائی ست

باز گشت

شعر نیمه شعبان , شعر در مورد نیمه شعبان , شعر درباره نیمه شعبان , شعر در وصف نیمه شعبان

اشعار نیکی فیروزکوهی

دوستت خواهم داشت

باشد که بودن در آسمانِ این خانه را

از ستاره بیاموزی

که من در شب

خودم را یافته ام

تو را

و حضورِ نوری که خفتگان را

به عشق بیدار می‌‌کند

شعر عروس و داماد , شعر در مورد عروس و داماد , شعر درباره عروس و داماد , شعر در وصف عروس و داماد

شعر نیکی فیروزکوهی

دوستت خواهم داشت

باشد که هر پنجره

خاطره ای باشد

برای انتظار در باران

و بارانِ در انتظار

که این کوچه

پر از عطرِ دیدار‌های دوباره است

شعر خوشبختی , شعر در مورد خوشبختی , شعر درباره خوشبختی , شعر در وصف خوشبختی

زیباترین اشعار نیکی فیروزکوهی

سرم را بر سینه ی زمین می‌‌گذارم

رودی آرام

اسبی سر کش

قطاری بی‌ قرار

سگی‌ ولگرد

مردی خسته

براستی

صدای پای تو

از کدام گوشه ی این سرزمین خواهد وزید؟

شعر قهوه , شعر در مورد قهوه , شعر درباره قهوه , شعر در وصف قهوه

اشعار عاشقانه نیکی فیروزکوهی

آه ‌ای مسافرِ خاموش

ظهور کن !

این قبیله ی بی‌ عشق باید بفهمد

کسی‌ که سر بر دامان زمین می گذارد

دیوانه نیست

عاشقی ‌ست در انتظار.

شعر قضاوت , شعر در مورد قضاوت , شعر درباره قضاوت , شعر در وصف قضاوت

دفتر اشعار نیکی فیروزکوهی

دست‌های تو

زنی‌ خفته در سینه ی مرا

بیدار می‌‌کند

شعر معلم , شعر در مورد معلم , شعر درباره معلم , شعر در وصف معلم

مجموعه اشعار نیکی فیروزکوهی

نوک می زند به نوک انگشتانِ تو

در من زنی‌ زمستان را دوباره بهار می‌‌کند

در من شعر

در من شور

در من عشق

در من لطافتِ یک زن بیداد می‌‌کند

شعر دی ماه , شعر در مورد دی ماه , شعر درباره دی ماه , شعر در وصف دی ماه

اشعار جدید نیکی فیروزکوهی

تو نیستی و من

تا جنون

تا مرزِ نبودن

تا رها شدن از هر چه که رنگ هوشیار ی دارد

تا سقوط

تنها یک قدم فاصله دارم

شعر زمستان , شعر در مورد زمستان , شعر درباره زمستان , شعر در وصف زمستان

کتاب اشعار نیکی فیروزکوهی

تو نیستی و من

دلگیر از کسانی که بی خبر می میرند

بی خبر می میرم

مثلِ غریبی که دل به هیچ آشنائی ندارد

شعر سیزده بدر , شعر در مورد سیزده بدر , شعر درباره سیزده بدر , شعر در وصف سیزده بدر

دانلود اشعار نیکی فیروزکوهی

با خودم به هم می زنم

مثلِ مسافری که یقینی به رسیدن ندارد

شعر ذات خراب , شعر در مورد ذات خراب , شعر درباره ذات خراب , شعر در وصف ذات خراب

بهترین اشعار نیکی فیروزکوهی

فاتحه ی هر چیزِ آبادی را خوانده ام

تو نیستی و من

به هوایِ تو

سر می زنم به تک تکِ مسافر خانه های این شهر

 شعر رمضان , شعر در مورد رمضان , شعر درباره رمضان , شعر در وصف رمضان

شعر جدید از نیکی فیروزکوهی

احساس می کنم

همه غریبه ها بویی از تو دارند!

 شعر جنگ , شعر در مورد جنگ , شعر درباره جنگ , شعر در وصف جنگ

شعر از نیکی فیروزکوهی

راحت ترین راه را تو انتخاب کردی:

نبودن …

کوتاهترین راه را من:

جنون… .

 شعر قرآن , شعر در مورد قرآن , شعر درباره قرآن , شعر در وصف قرآن

شعرهای نیکی فیروزکوهی

امسال که آمدی

برایم گردنبندی بیاور

با پنجاه و پنج دانه ی مروارید

بگذار فکر کنم

به خاطر من

پنجاه و پنج بار

دل به دریا زده ای!!

شعر صبر , شعر در مورد صبر , شعر درباره صبر , شعر در وصف صبر

شعر مادر نیکی فیروزکوهی

هر شب مینشینم پای حساب و کتابم .

چند بار گفتهای دوستم داری .

چند بار دوستم داشته ای .

چند بار بارانی شدهای برای من .

چند بار باریده ای .

چند بار عارف شدی ، عاشق شدی ، شاعر شدی .

چند بار برای نبودنم مردی و زنده شدی .

چند بار از آمدنم ناامید شدی .

چند بار از رفتنم شکستی .

چند بار از دیدنم دوباره بهاری شدی

شعر ضامن آهو , شعر در مورد ضامن آهو , شعر درباره ضامن آهو , شعر در وصف ضامن آهو

شعر های عاشقانه نیکی فیروزکوهی

هر جور حساب میکنم

می بینم هنوز هم من بیشتر دوستت دارم

شعر نفاق , شعر در مورد نفاق , شعر درباره نفاق , شعر در وصف نفاق

شعر نو نیکی فیروزکوهی

می بینم هنوز هم لحظه های بیتو کشنده است .

می بینم صبورانه تحمل میکنم بودن و نبودنهایت را .

می بینم هر شب خواب من از خیال تو در بدر می‌‌شود

شعر کنار هم بودن , شعر در مورد کنار هم بودن , شعر درباره کنار هم بودن , شعر در وصف کنار هم بودن

کتاب شعر نیکی فیروزکوهی

هر شب دلم برای لیلی می سوزد .

هر شب خیسی پنجرهها

داغیگونههایم را به تن می‌‌کشد

شعر ضایع شدن , شعر در مورد ضایع شدن , شعر درباره ضایع شدن , شعر در وصف ضایع شدن

شعری از نیکی فیروزکوهی

هر جوری حساب میکنم

می بینم حساب و کتابمان یکینمیشود

من و کتابم اینجا منتظر

بیا کمیعاشقی کن، عارفی کن

بیا و دلت رو با دل ما یکیکن

بیا حسابت را تسویه کن

شعر راستگویی , شعر در مورد راستگویی , شعر درباره راستگویی , شعر در وصف راستگویی

شعر تولد از نیکی فیروزکوهی

می روم

بغض خواهیکرد

اشکها خواهیریخت

غصهها خواهیخورد

نفرینم خواهیکرد

دوستترم خواهیداشت

شعر ایران , شعر در مورد ایران , شعر درباره ایران , شعر در وصف ایران

شعرهای عاشقانه نیکی فیروزکوهی

یک شب فراموشم می کنی

فردایش به یادت خواهم آمد

عاشقتر خواهیشد

امید خواهیداشت

چشم به راه خواهیبود

و یک روز

یک روز خیلیبد

رفتنم را، برای همیشه، باور خواهیکرد

شعر نوروز , شعر در مورد نوروز , شعر درباره نوروز , شعر در وصف نوروز

دانلود دفتر اشعار نیکی فیروزکوهی

ناامید خواهی شد

و من برایت چیزی خواهم شد

مثل یک خاطر ه ی دور

تلخ و شیرین ولیدورخیلیدور

و من در تمام این مدت

غصهها خواهم خورد

اشکها خواهم ریخت

خودم را نفرین خواهم کرد

شعر ظلم و ستم , شعر در مورد ظلم و ستم , شعر درباره ظلم و ستم , شعر در وصف ظلم و ستم

شعرهای جدید نیکی فیروزکوهی

تمام لحظهها به یادت خواهم بود

و امید خواهم داشت به پایداری عشق

و رفتن را چیزی جز عاشق ماندن نخواهم دانست

شعر بی وفایی , شعر در مورد بی وفایی , شعر درباره بی وفایی , شعر در وصف بی وفایی

شعر نیکی فیروزکوهی

نخواهی فهمید 

درکم نخواهی کرد

صحبت از عاشق بودن نیست

صحبت از عاشق ماندن است.

شعر نوزاد پسر , شعر در مورد نوزاد پسر , شعر درباره نوزاد پسر , شعر در وصف نوزاد پسر

شعر جدید از نیکی فیروزکوهی

سر بگذار بر درد بازوان من،

دست نگاهم را بگیر،

مرا دچار حادثهای کن که با عشق نسبت دارد،

من عجیب از روزگار رنجیده ام

شعر امید , شعر در مورد امید , شعر درباره امید , شعر در وصف امید

شعر از نیکی فیروزکوهی

دلم یک آغوش بیغربت میخواهد

یک آغوش پر سلام ، پر نوازش

یک آغوش آرام و نجیب ، بیبهانه

یک آغوش عاشقانه ، پر ترانه

شعر انتظار , شعر در مورد انتظار , شعر درباره انتظار , شعر در وصف انتظار

شعرهای نیکی فیروزکوهی

دلم یک بغل خالیاز قانون طبیعت

یک بغل برای تعبیر خواب من

یک آغوش بیرنگ ، بینیرنگ

یک آغوش پر فریاد از عشق من

شعر انتقام , شعر در مورد انتقام , شعر درباره انتقام , شعر در وصف انتقام

شعر مادر نیکی فیروزکوهی

دلم یک دل گرم برای حرفهای من

دلم یک کلام حرف برای دل من

دلم یک آغوش پر نوازش ؛

دلم انگار تو را میخواهد

دلم انگار تو را میخواهد

شعر اشک ریختن , شعر در مورد اشک ریختن , شعر درباره اشک ریختن , شعر در وصف اشک ریختن

شعر های عاشقانه نیکی فیروزکوهی

برایت قهوه می ریزم، کمی‌ شیر، دو قاشق شکر،

می گذارم جلویت روی میز،

گلدان گل را کنارتر می گذارم

تا بهتر ببینمت.

شعر پنجره , شعر در مورد پنجره , شعر درباره پنجره , شعر در وصف پنجره

کتاب شعر نیکی فیروزکوهی

قیافه جدی به خودم می گیرم

و با لهجه‌ ای که حالا برای خودم هم بیگانه است،

می گویم:

قهوه ات سرد می‌‌شود.

هر کجا که هستی، زودتر به خانه بیا

و همانطور می نشینم‌ تا تو یک روز بیایی…

شعر بی اعتنایی , شعر در مورد بی اعتنایی , شعر درباره بی اعتنایی , شعر در وصف بی اعتنایی

شعر نو نیکی فیروزکوهی

هیچ می دانی؟

تا تو در آغوش من گل نکنی‌

این بهار ، بهار نمی‌‌شود…

شعر پیری , شعر در مورد پیری , شعر درباره پیری , شعر در وصف پیری

شعری از نیکی فیروزکوهی

یک شبِ مهتاب

مردمانِ زیادی ساز‌هایشان را بر می‌دارند

زیباترین آهنگ‌ها را می‌‌نوازند

تا من عاشقانه‌‌ترین شعرم را برایت بخوانم

تا تو مستِ عطرِ شب بو ها،

تا تو عاشق یک دسته گلِ یاس شوی

و تو خواهی‌ دید

که تمامِ دنیا بیدار مانده است

تا به آغوشم بیایی

و من دیوانه وار بگویم

دوستت دارم

اشعار نیکی فیروزکوهی